Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rewizyta uczniów z Luzan

Wiadomości: Mokrzeszów
Piątek, 14 października 2011, 18:53
Aktualizacja: 18:57
Autor: UG Świdnica
Uczniowie II LO w Świdnicy wrócili właśnie z wymiany w Birmingham
Fot. użyczone
Od najbliższego czwartku do niedzieli Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie będzie gościć u siebie uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły czeskiej w Luzanach. Wizyta odbędzie się w ramach mikroprojektu „Polsko–Czeskie ABC” realizowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska–Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.

Na realizację działań projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 10 180,71 euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a całkowita wartość projektu wynosi 11 977, 31 euro. Głównym celem mikroprojektu „Polsko-Czeskie ABC” jest zapoznanie dzieci czeskich z życiem dzieci w Polsce, przybliżenie im głównych atrakcji turystycznych regionu, ukazanie charakterystycznych cech języka polskiego oraz różnic i podobieństw języków czeskiego i polskiego.

Wśród podejmowanych działań i planowanych atrakcji polsko-czeskiego spotkania znajdą się m.in. gry i zabawy sportowe oraz zajęcia na ściance wspinaczkowej na hali w Witoszowie Dolnym. Warsztaty tańców ludowych, warsztaty plastyczne i językowe, zwiedzanie Świdnicy i okolic, degustacja potraw kuchni polskiej i prezentacja świąt i tradycji narodowych, a także tradycji i ceremoniału szkoły.

We wrześniu uczniowie z Mokrzeszowa uczestniczyli w podobnym czterodniowym spotkaniu w szkole czeskiej w Luzanach. Teraz mogą pokazać czeskim kolegom swoją szkołę i miejsca zabaw, wierząc, że tak rozpoczęta znajomość przerodzi się w trwałą współpracę, zaowocuje wymianą doświadczeń i ciągłością kontaktów między naszymi szkołami.

(Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group