Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Rewolucja w Mokrzeszowie

Piątek, 25 stycznia 2013, 12:50
Aktualizacja: 12:50
Autor: red.
Mokrzeszów: Rewolucja w Mokrzeszowie
Fot. użyczone
23 stycznia wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz ze starszym wizytatorem Markiem Sieczką otworzyli pierwszą w gminie Świdnica Cyfrową Szkołę w Mokrzeszowie.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli również przedstawiciele Rady Gminy, dyrektorzy gminnych szkół i rodzice. Po programie artystycznym, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie Cyfrowej Szkoły przez proboszcza miejsca Ks. Stanisława Panewskiego. Jednak głównymi bohaterami tego dnia i gospodarzami otwarcia Cyfrowej Szkoły byli sami uczniowie. Zaprezentowali przybyłym gościom film, którego byli pomysłodawcami i współtwórcami oraz sprzęt i możliwości jego wykorzystania w rzeczywistości szkolnej. Pokazano m.in. funkcje i narzędzia tablicy interaktywnej, użycie wizualizera, działanie komputerów uczniowskich i programu e-klasa. Zebrani goście złożyli swoje wpisy na tablicy interaktywnej w Cyfrowej Księdze Gości.

- Wydawałoby się, że małe dzieci będą miały problem z adaptacją nowoczesnej technologii. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że uczniowie gminnej placówki oświatowej żywo i dynamicznie korzystają z nowoczesnych możliwości i technologii. Mam nadzieję, że doskonale wykorzystają tą szansę, która pozwoli im być nowoczesnymi, młodymi Polakami. Życzę Wam wielu sukcesów. Niech się tu dzieje dużo dobrego – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Życzenia, jak przystało na Cyfrową Szkołę, wójt gminy zapisała w Księdze Gości na tablicy interaktywnej.

Podczas przeprowadzonych zajęć, każdy uczeń miał do dyspozycji laptop, na którym musiał się zalogować w taki sposób, aby był „widoczny” na ekranie komputera nauczycielskiego. Tego typu nowość umożliwia odpowiedni program, który został zainstalowany w komputerze prowadzącego zajęcia. Dzięki niemu nauczyciel dysponuje podglądem na to, co widnieje na ekranie uczniowskiego komputera. Ma możliwość sprawdzania i dokonywania korekt w pracach podopiecznych. Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni dyrektorzy gminnych placówek oświatowych z terenu gminy Świdnica.

Na sprzęt oraz wyposażenie Szkoła Podstawowa Mokrzeszowie otrzymała w formie dotacji kwotę 87,5 tys. zł, a wkład własny gminy stanowił 21,9 tys. zł (80% - dotacji celowej z budżetu państwa i 20% wkładu własnego). Placówka wzbogaciła się dzięki temu projektowi o 20 laptopów uczniowskich i 5 nauczycielskich z pełnym oprogramowaniem, w tym antykradzieżowym, 3 tablice interaktywne z projektorami, 2 projektory multimedialne oraz sprzęt pozwalający na bezprzewodowy dostęp do internetu na terenie całego budynku.

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie znalazła się wśród 400 szkół w Polsce i 20 w województwie dolnośląskim zakwalifikowanych do pilotażowego „Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych - Cyfrowa szkoła". Na 3507 placówek które złożyły wnioski, tylko 20 szkół w woj. dolnośląskim może mówić o szczęściu, a wśród nich właśnie Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group