Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Robot z II LO najlepszy w Polsce

Środa, 15 czerwca 2016, 14:48
Aktualizacja: 15:50
Autor: red
Świdnica: Robot z II LO najlepszy w Polsce
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Robot Zemciak stworzony i zaprojektowany przez zespół II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy okazałą się najlepszy w konkurencji "Ostatni zwycięża" Zawodów Robotów Mini Sumo w ogólnopolskim Konkursie Diversity 2016 Motorola Solution.

Zespół wystąpił w składzie: Aleksandra Druciak, Patrycja Zemankiewicz, Damian Antos i Tomasz Szewczyk. Opiekunem zespołu był Piotr Rudownik.

Konkurs odbył się w Krakowie na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po powitalnych przemówieniach i przedstawieniu gości oraz jury, zawodnicy udali się do sal, gdzie miały miejsce zawody w grupach. Projekt drużyny z II LO został oceniony jako jeden z trzech najlepszych i wraz z obrońcą tytułu z zeszłego roku, najlepsze cztery projekty zajęły pierwsze pozycje w poszczególnych grupach.

Emocjonującą rywalizację w grupach obserwowali zaproszeni goście. Robot Zemciak ze Świdnicy bardzo spodobał się Konsulowi Generalnemu USA w Krakowie - Walterowi Braunohlerowi, co widać na zdjęciu. Robot ze Świdnicy po zaciętej walce z grupy wyszedł na drugiej pozycji i w ćwierćfinale trafił na obrońcę tytułu z zeszłego roku. Pomimo znakomitego przygotowania technicznego zabrakło odrobiny szczęścia.
Zemciak odpadł z dalszej walki o tytuł mistrza. Smutek jednak nie trwał długo. Po zwycięskim dla Q2 finale rozpoczęły się walki Deathmatch: zawodnik kontra wszyscy. Na ringu walczą cztery roboty. Ten, który pozostanie lub spadnie ostatni, wygrywa. Tu Zemciak pokazał swoją siłę i pewnie wygrał w eliminacjach i finale.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group