Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Roboty w szkole

Piątek, 13 stycznia 2023, 11:04
Autor: red
Witoszów Dolny: Roboty w szkole
Fot. Gmina Świdnica
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach ale również w ramach innych obowiązkowych, w tym zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań. Uczniowie z klasy 3b w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym rozpoczęli przygodę z sympatycznymi robotami Photonami.

Podczas zajęć dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności z zakresu programowania i kodowania. Photon jest robotem stworzonym w Polsce - jego twórcami są absolwenci Politechniki Białostockiej. Jego kluczowe elementy związane z obsługą możliwe umiejętności a nawet historia, były opracowane przy ścisłej współpracy z zespołem psychologów Uniwersytetu SWPS.

- Umożliwia on naukę programowania poprzez doświadczenia, eksperymenty i zabawę. Producent opracował aż cztery sposoby programowania robota, dopasowane do zróżnicowanych umiejętności dzieci. Dzięki temu możemy stosować robota w zajęciach od klasy pierwszej do ósmej. Ostatnie zajęcia pokazały, że poprzez zabawę możemy się uczyć i doskonalić swoje umiejętności – podkreśla Krystyna Kwaśnik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group