Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rock Centrum przywraca tradycję konkursowego rockowania w Świdnicy

Wtorek, 22 marca 2011, 13:00
Aktualizacja: 13:01
Autor: MiM
Świdnica: Rock Centrum przywraca tradycję konkursowego rockowania w Świdnicy
Fot. Rock Centrum
Świdnicki Klub Muzyczny Rock Centrum zaprasza młode zespoły do sprawdzenia się w rywalizacji na scenie pubu Izi Rajder. Przegląd zespołów rockowych Rock OFF rusza w maju.

Rock OFF ma zapełnić niszę, jaka powstała w 2010 roku po skreśleniu przez ŚOK przeglądu Zimowa Truskawka z kalendarza imprez. Świdnicka Truskawka była przeglądem o wieloletniej tradycji, jednak z roku na rok przyciągała coraz mniejszą publiczność. W rezultacie w 2010 roku zniknęła z kalendarza imprez.

Klub Muzyczny Rock Centrum postanowił przywrócić tradycję konkursowego rockowania w Świdnicy, dając młodym zespołom doskonałą okazję do nabycia doświadczenia scenicznego oraz sprawdzenia się w rywalizacji. Założeniem Rock OFF-u jest niezależność od instytucji kultury. Nagłośnienia imprezy podejmą się członkowie stowarzyszenia z wykorzystaniem sprzętu prywatnego oraz użyczonego przez zaprzyjaźnionych muzyków. Nie ma więc wątpliwości, że imprezę obsługiwać będą ludzie z pasją, którym zależy na rozwoju świdnickiej sceny rockowej.

Przegląd odbędzie się w sobotę, 21 maja, w pubie Izi Rajder. Zgłoszenia należy przesyłać do 20 kwietnia. Jednym z warunków dopuszczenia zespołów do konkursu jest zaprezentowanie w całości autorskiego repertuaru, czyli bez tzw. "coverów". Zespoły będą miały pół godziny na zaprezentowanie się. Do zdobycia będą nagrody finansowe ufundowane przez członków stowarzyszenia.

Wszelkie informacje łącznie z pełnym regulaminem przeglądu można znaleźć na stronie stowarzyszenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group