Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rock, plakaty i poezja przeciw AIDS

Piątek, 3 grudnia 2010, 13:35
Aktualizacja: 20:36
Autor: KO
Świdnica: Rock, plakaty i poezja przeciw AIDS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Młodzież pokazuje, jak walczyć z epidemią HIV i AIDS i wcale się tego nie wstydzi. Tradycją jest już, że pierwszego dnia grudnia młodzi świdniczanie przy dźwiękach rocka bawią się, ale też przypominają sobie i innym o ryzyku zarażenia.

- Pomimo złej pogody udało nam się nawet zrobić happening, spora grupa młodzieży wręczała przechodniom ulotki i przypinała czerwone wstążeczki – mówi Joanna Walerowicz, wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, organizatora tej profilaktycznej akcji.

Z Rynku młodzi ludzie przeszli w środowe popołudnie do klubu Bolko. Tu podziwiali wystawione prace plastyczne – plakaty pod hasłem „Młodzi przeciw AIDS”. W konkursie plastycznym nagrodzeni zostali: Sandra Łabędzka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, Michał Dudycz – również z ZSE, Dagmara Peryt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Świdnicy, Agnieszka Malinowska ze Studium Grafiki Reklamowej w Świdnicy i Aneta Adamów z tej samej szkoły oraz Dagmara Gąsiorek z Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy. Wyróżnienia otrzymali: Daria Stasiuk z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie, Alicja Pacholska z SGR, Mateusz Wiśniewski z ZSE, Agata Hruszowiec z ZSE i Anna Hejducka z ZSO nr 3.

Na ten sam temat („Młodzi przeciw AIDS”) uczniowie szkół z naszego powiatu tworzyli też poezję. W kategorii fraszka zwyciężyła Anna Matejko z Zespołu Szkół nr 1, a wyróżnienie dostała Dominika Rybska z tej samej szkoły. W kategorii krótki utwór poetycki nagrodzeni zostali: Malwina Szkudlarek z ZSO nr 3, Kamila Święs z ZSO nr 3 i Katarzyna Górska z ZS nr 1, a wyróżnieni: Angelika Ślązak z ZS nr 1, Joanna Sawko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu i Agnieszka Cybulska z tej samej szkoły.

Koncert w klubie Bolko dały młode rockowe zespoły - In Ashes, Sensual Sentence, BWT i Ballistic. W trakcie koncertu dziewięcioro nastolatków wzięło udział w quizie na temat profilaktyki AIDS, w nagrodę za dobre odpowiedzi dostali płyty z muzyką. Jak się bawiono podczas „Rocka przeciw AIDS”? Zapraszamy do fotogalerii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group