Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rock przeciw AIDS

Sobota, 8 grudnia 2012, 1:22
Aktualizacja: 1:23
Autor: red.
Świdnica: Rock przeciw AIDS
Fot. użyczone
W ubiegłą sobotę 1 grudnia już po raz trzynasty, w rockowym klimacie obchodziliśmy światowy dzień walki z AIDS. Sobotnia Impreza zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury rozpoczęła się głośnym happeningiem podopiecznych MDK–u, a jej kulminacyjny finał zakończył się w sali NOT klubu "Baszta", któremu towarzyszyły występy zespołów rockowych.

Tuż po happeningu, na którym padły bardzo ważne słowa dotyczące wirusa HIV i danych dotyczących zachorowań na AIDS, cała impreza w ramach ROCK przeciw AIDS przeniosła się do klubu, gdzie mogliśmy skosztować rockowych brzmień zespołów: „ ROLL THE DICE”, „ SERAPHS INFAMY”, „ BALLISTIC”, „ RESZTY NIE TRZEBA. Gorąca atmosfera, energiczne, gitarowe rytmy i młodzi ludzie, tańczący pogo. Ale to nie wszystko.

Impreza miała także charakter edukacyjno - informacyjny, a to za sprawą stale czuwającemu punktowi konsultacyjnemu oraz licznym prezentacjom dotyczącym AIDS. W trakcie koncertu rozdano również nagrody i wyróżnienia laureatom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym i literackim pod hasłem "Wiedza ratuje życie - zrób test na HIV".

Działanie, które umożliwiło przeprowadzenie tegorocznej imprezy zostało sfinansowane z budżetu Miasta Świdnicy w ramach "Gminnego Programu Profilaktyki Alkoholowej i Narkotykowej na 2012 r." za którego realizację odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group