Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rockowa uczta przed nami

Wtorek, 2 kwietnia 2013, 10:09
Aktualizacja: 10:10
Autor: red.
Świebodzice: Rockowa uczta przed nami
Fot. użyczone
Z wielką przyjemnością zapraszamy na drugą edycję Świebodzice Rock Festiwal! 6.04.2013 – Hala Widowiskowo–Sportowa, ul. Mieszka Starego 6. Zagrają i zaśpiewają najlepsi wykonawcy polskiej sceny rockowej i alternatywnej: Strachy na Lachy, Coma, Riverside, Cochise, Maqama, Dywersya.

Świebodzice Rock Fest to wyjątkowy, kilkugodzinny koncert, na którym pojawiają się najlepsze polskie zespoły rockowe. W ubiegłym roku przed publicznością wystąpiły takie gwiazdy jak HEY czy Dezerter. Muzyczna uczta trwała kilka godzin a publiczność mogła poszaleć zarówno przy ciężkich, metalowych kawałkach, jak i pokołysać się przy lirycznych, nastrojowych utworach w wykonaniu Kasi Nosowskiej.

W tym roku w Świebodzicach zagości jeszcze więcej gwiazd. Aż sześć zespołów, grających różną muzykę, tym bardziej więc będzie okazja, by dokonać swoistego przeglądu współczesnej sceny rockowej w Polsce.

* Strachy na Lachy to projekt powołany do życia w 2002 roku przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego i Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Zespół debiutował w 2003 roku płytą "Strachy Na Lachy" , bardzo ciepło przyjętą przez fanów nie tylko Pidżamy. Pod koniec września zespół wydał swoje pierwsze koncertowe DVD - "Przejście" jest ono zapisem koncertu w łódzkiej Wytwórni. Na 9 lutego 2013 zaplanowana jest premiera najnowszej płyty zespołu, promowanej przez singiel "Mokotów".

* Coma powstała w 1988 roku w Łodzi, z inicjatywy Dominika Witczaka (gitara) i Tomasza Stasiaka (perkusja). Pierwsze pięć lat działalności zespół poświęcił na komponowanie i próby sceniczne, by w końcu, po pewnych przetasowaniach w składzie i zmianie menadżera, w 2004 roku wydać debiutancką płytę. "Pierwsze wyjście z mroku" odbiło się sporym echem na polskiej scenie muzycznej, torując zespołowi drogę do pierwszej ligi.

* Riverside - zespół powstał w 2001 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Piotra Grudzińskiego i perkusisty Piotra Kozieradzkiego, byłego członka zespołu Hate. Muzycy zaprosili do współpracy wokalistę i basistę Mariusza Dudę oraz klawiszowca Jacka Melnickiego. W 2003 roku w limitowanym do 300 egzemplarzy nakładzie ukazało się pierwsze demo zespołu pt. Riverside. W grudniu tego samego roku został wydany singiel Loose Heart. 15 grudnia nakładem Mystic Production został wydany pierwszy album Riverside pt. Out of Myself. Pod koniec roku z zespołu odszedł Jacek Melnicki którego zastąpił Michał Łapaj. 18 stycznia 2013 roku w Polsce pojawiła się najnowsza płyta zespołu - Shrine of New Generation Slaves

* Maqama to powstały w 2009 roku polski zespół rockowy, który ma na koncie już dwie płyty studyjne, dużą trasę koncertową i trzy nakręcone teledyski. Rockowo - transowe granie z dużą dawką elementów psychodelicznych, romanse z etno i world music, istotny przekaz oraz energia już od wydania debiutanckiego "Maqamat" zjednały zespołowi zarówno wiernych fanów, których rzesza powiększa się z miesiąca na miesiąc, jak i dziennikarzy oraz krytyków muzycznych. Przez wielu z nich Maqama była określana jako odkrycie roku 2009. Prawdziwą wartość Maqama potwierdza występami na żywo.

* Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Skład zespołu to Paweł Małaszyński (vokal) Wojtek Napora (gitara) Radek Jasiński (bas) Czarek Mielko (perkusja). Muzyka Cochise to połączenie inspiracji wszystkich członków zespołu, usłyszeć w niej można elementy grunge'u, metalu, rocka i muzyki progresywnej.

Bilety: do 3 kwietnia – 65 zł, od 4.04 – 70 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group