Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rocznica nadania nazwy

Niedziela, 21 maja 2023, 11:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 maja 2023, 7:55
Autor: red
Świebodzice: Rocznica nadania nazwy
Fot. UM Świebodzice
Nadanie imienia każdej placówce oświatowej jest wydarzeniem podniosłym i niezwykle ważnym. W piątek 19 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzicach obchodzono 25. rocznicę nadania imienia Nauczycieli Tajnego Nauczania.

Obchody rozpoczęto Mszą św. odprawioną przez Wicedziekana Dekanatu Świebodzickiego, Księdza Proboszcza Parafii pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego Daniela Szymanika, w której udział wzięli: Dyrektor SP nr 2 Teresa Walczak-Jusiel, Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice Tobiasz Wysoczański, Radna Rady Miejskiej Zofia Marek, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Elżbieta Krzan, uczniowie i nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców ze SP nr 2.

Po nabożeństwie zaproszono wszystkich gości na uroczystość podczas, której uczniowie uroczyście wprowadzili sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy. Dyrektor placówki serdecznie powitała zgromadzonych, podziękowała za przybycie.

W pięknej uroczystości, która była wypełniona bardzo bogatym i twórczym programem artystycznym uczestniczyli także Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Delegatury w Wałbrzychu Danuta Skrobacka, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, Wiceprezes SM Sylwia Wawrzyńczyk, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica. wszyscy Dyrektorzy placówek oświatowych, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Beata Rejek.

Podczas uroczystości podkreślano jak bardzo ważną rolę pełnili nauczyciele i uczniowie w okresie wojennym, wykazywali się ogromną odwagą, zapałem, miłością do ojczyzny i pielęgnacji języka ojczystego, tak, aby przekazywany był następnym pokoleniom.

Przykładem tego jest Anna Mróz, która niestety nie mogła uczestniczyć w uroczystości, ale uczestnicy wysłuchali Jej na nagranym filmie.

Jak na tak piękny Jubileusz przystało Burmistrz Miasta Paweł Ozga w imieniu własnym oraz Zastępcy Burmistrza Tobiasza Wysoczańskiego złożył Pani Dyrektor Teresie Walczak Jusiel serdeczne życzenia, pogratulował Dyrekcji oraz całemu gronu pedagogicznemu dynamicznego rozwoju szkoły, oraz nieustannego dążenia do podnoszenia jakości kształcenia młodych świebodziczan. Podziękował Dyrektor Teresie Walczak-Jusiel za bardzo dobrą współpracę z Gminą zaangażowanie uczniów i nauczycieli w życie miasta, w tym udział w imprezach, wydarzeniach i akcjach miejskich.

Burmistrz przekazał Dyrektor bukiet 25 białych róż oraz okolicznościowy grawer z życzeniami. Życzenia przekazali także pozostali Goście, którzy także wręczyli Dyrektor szkoły kwiaty.

Pani Dyrektor podczas uroczystości opowiedziała bardzo dokładnie o bieżącej działalności szkoły, projektach, w jakich uczestniczą uczniowie oraz ich osiągnięciach, z tej okazji była specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna. Dyrektor podziękowała Burmistrzowi Pawłowi Ozdze za nieustanne wspieranie inicjatyw podejmowanych przez placówkę i bardzo dobrą współpracę, jak podkreśliła Dyrektor, zawsze mogła liczyć na wsparcie Burmistrza, mówiła, że to wsparcie zawsze było na dobre i złe. Później zwróciła się do nauczycieli, uczniów i ich rodziców z podziękowaniem za ogromny wkład w zapisywanie kolejnych kart historii szkoły.

Za wspaniałą zespołową pracę, podkreślając, że każdy pracownik szkoły jest bardzo ważny. Głos zabrali również pozostali Goście, życząc placówce dalszych sukcesów edukacyjnych i wspominając początki jej funkcjonowania w naszym mieście. Warto przypomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 2 aktywnie uczestniczy w programach międzynarodowej wymiany młodzieży m.in. Erasmus, a także projektach Edukacja Warta Zachodu, Mały Inżynier czy Razem dla Niepodległej

Nie zabrakło również okolicznościowego tortu z logo szkoły, wykonano także pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group