Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rodzić po ludzku – bez bólu

Wiadomości: Świdnica/Dolny Śląsk
Czwartek, 26 maja 2011, 7:03
Aktualizacja: 9:34
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przy okazji Dnia Matki mamy dobrą wiadomość dla przyszłych mam – dzięki programowi, który właśnie wdraża samorząd Dolnego Śląska, rodzące kobiety mogą bez dodatkowych opłat skorzystać ze znieczulenia. Również w Latawcu!

Projekt wprowadzany przez władze Dolnego Śląska to pierwsze systemowe rozwiązanie sprawy znieczuleń w skali kraju. Zakłada on, że szpitale, które do niego przystąpią będą dostawać specjalne granty. Ich wysokość umożliwi pokrycie kosztów ponoszonych przez ośrodek na wdrożenie porodów ze znieczuleniem i stworzenie szkół rodzenia. Do projektu zostały też zaproszone szpitale, które nie posiadają porodówek, ale mają wyspecjalizowane oddziały neonatologiczne. One również będą co roku dostawać pieniądze na zakup sprzętu medycznego lub poprawę warunków pobytu i leczenia noworodków.

Szpitale, które wezmą udział w programie:
1) Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
2) Szpital Powiatowy w Lubinie
3) SP ZOZ Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze
4) Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno – Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu
5) Specjalistyczny Szpital im A. Sokołowskiego w Wałbrzychu
6) Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju
7) Regionalny Szpital Specjalistyczny Latawiec w Świdnicy
8)Akademicki Szpital Kliniczny we Wrocławiu – Klinika Ginekologii, Położnictwa, Neonatologii
9) SP Szpital Kliniczny Nr 1 we Wrocławiu - Klinika Ginekologii i Położnictwa
10) SP Szpital Kliniczny Nr 1 we Wrocławiu - Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii
11) Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego 73 a we Wrocławiu
12) Specjalistyczny Szpital im. A. Falkiewicza we Wrocławiu
13) Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego

W założeniach programu poprawy opieki nad rodzącą kobietą i noworodkiem jest uruchomienie i całoroczne prowadzenie bezpłatnej szkoły rodzenia przy ośrodku zgodnie ze standardami przyjętymi przez zespół specjalistów, zapewnienie pełnego dostępu do porodów z zastosowaniem różnych form znieczulenia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, a także prowadzenie ciągłego monitoringu elektronicznego – wpisywanie do bazy danych informacji dotyczących stanu zdrowia noworodka.

Rocznie na realizację programu marszałek przeznaczy około 2,5 mln zł. Przy tym środki na szkoły rodzenia to 600 tys. zł, pieniądze na znieczulenia do porodu – 1,2 mln zł, granty dla szpitali opiekujących się noworodkami – 400 tys. zł, a koszty administrowania programem monitorującym – 100 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 26-05-2011 12:14
Dobra wiadomość!!!Ja poniekąd nie chce mieć drugiego dziecka,ze względu na to co przeszłam w szpitalu na Westerplatte.Nieopisany ból to jedno ale kwestia obojętnego personelu i tej rudej bladzi położnej to też inna kwestia.Gdyby nie interwencja doktor Kazimierczak to już nie pisałabym tego...Mimo że chodziłam prywatnie do doktora Korolewicza to miałam wrażenie,że mnie olał w szpitalu.Dobrze,że pod koniec ciąży przypomniał sobie o wynikach na grupę krwi... Dziecko ledwo przeżyło,ale jest.Kilka lat leczenia u specjalistów ale wszystko ok.Wszystkiego dobrego dla wszystkich mam,mateczek,mamuś...
~Matka 26-05-2011 13:46
W końcu do naszego szpitala docierają ludzkie metody . Przeszłam dwa porody w okropnym bólu w tym jeden omało nie przepłaciłam życiem przez obojętny personel......
~ 26-05-2011 14:56
bzdury rodziłam dwoje dzieci w naszym szpitalu na westerplatte i nie mogę złego słowa powiedzieć na położne, gorzej z pielęgniarkami na oddziale noworotkowym niezłe jędze.
~mama 27-05-2011 8:51
a może by tak pomyśleć nad tym, żeby za cesarki szpitale nie musiały płacić? a nam wciskają kity że poród siłami natury to spełnienie dla każdej kobiety i za wszelką cenę popierają nawet najgorsze porody naturalne . Dlaczego tak robią? Kasa Panie i Panowie. Ej daleko nam do tej Europy......
~swidnica 27-05-2011 16:30
Boże chroń mnie przed Świdnickim szpitalem Latawiec , teraz jak będe rodzić to tylko Wałbrzych

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group