Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Rodzinne muzykowanie

Wtorek, 22 lipca 2014, 10:12
Aktualizacja: 10:13
Autor: red.
Dobromierz: Rodzinne muzykowanie
Fot. UG Dobromierz
Stowarzyszenie Estradowe „Polest” z Wrocławia wraz z Gminą Dobromierz i Parafią w Dobromierzu, zapraszają w najbliższy piątek 25 lipca na Międzynarodowe Spotkanie Muzykujących Rodzin.

Głównym założeniem festiwalu jest promocja rodzinnej, amatorskiej twórczości artystycznej, poprzez prezentację własnych programów artystycznych, tanecznych i teatralnych. Repertuar obejmuje takie gatunki muzyki jak: folklor, jazz, muzyka klasyczna, popularna, w odmiennych i jakże wyjątkowych wykonaniach. Celem imprezy jest promocja rodzinnego muzykowania, stworzenie możliwie szerszej prezentacji różnorodnych kultur, poprzez koncerty i warsztaty, w których udział bierze i integruje się lokalna społeczność. Swój udział zapowiedziało 13 rodzinnych zespołów nie tylko z Polski.

Rozpoczęcie muzycznego widowiska będzie miało miejsce w kościele p.w. św. Piotra i Pawła w Dobromierzu, gdzie o godz. 17.00 Biskup Świdnicki odprawi mszę św. Następnie wszystkie zespoły wezmą udział w plenerowym koncercie galowym otwierającym międzynarodowe spotkania na dobromierskim rynku. Występy zespołów, objęte są Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Biskupa Diecezji Świdnickiej oraz prezydentów, burmistrzów i wójtów miejscowości, w których będą się odbywały koncerty. Patronat medialny sprawuje Telewizja Wrocław.

Serdecznie zapraszamy!

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group