Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rodzinne śpiewanie

Poniedziałek, 21 stycznia 2013, 11:35
Aktualizacja: 15:00
Autor: red.
Świebodzice: Rodzinne śpiewanie
Fot. użyczone
Wspólne śpiewanie kolęd, rozmowy, wyjątkowa atmosfera, pyszne ciastka i świąteczny klimat – tak jest w Świebodzicach co roku na spotkaniach z cyklu Kolędowanie z burmistrzem. Nie inaczej było w ostatnią niedzielę, 20 stycznia.

W sali reprezentacyjnej Miejskiego Domu Kultury jak zawsze nie było wolnego miejsca – na kolędowanie przyszły całe rodziny, od maluchów po dziadków. Do śpiewania kolęd nie trzeba było wcale namawiać, bo publiczność śpiewała chętnie - a pomagał w tym tekst kolęd wyświetlany na dużym ekranie. Co odważniejsi śmiałkowie sami zgłaszali się do poprowadzenia pieśni, za co były nagrody specjalne od burmistrza.

Honory gospodarzy spotkania pełnili pomysłodawcy kolędowania – czyli Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką Teresą. Burmistrz, który jest wielkim miłośnikiem śpiewania, sam także chętnie intonował poszczególne kolędy. Do odśpiewania swojej ulubionej – „Bracia, patrzcie jeno” zaprosił męską część Chóru Akord. Zresztą, chór działający przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów pod dyrekcją Hanny Raszkiewicz, zaśpiewał na głosy kilka znanych kolęd, za co został nagrodzony ciepłymi brawami. Wesołe pastorałki wykonała schola działająca przy parafii pw. Św. Mikołaja w Świebodzicach, prowadzona przez księdza Mateusza Pawlicę. Młodzi artyści również zebrali owacje.

- Dziękuję, że znowu tak licznie odpowiedzieli Państwo na nasze zaproszenie. Te spotkania świąteczne są dla mnie wyjątkowe, to wielka radość móc z Państwem spędzić ten czas a widząc, jak dzieci i młodzież wspaniale śpiewają kolędy możemy być spokojni, że ta piękna tradycja nie zaginie – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Akompaniamentem podczas wspólnego kolędowania służył Fenomen Trio, zespół znany świebodzickiej publiczności, grający muzykę poważną. Wyjątkową atmosferę dopełniał zapach domowego ciasta, kawa i herbata którą częstowano gości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group