Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śwdnica: Rodzinni mistrzowie ortografii wyłonieni

Czwartek, 19 maja 2011, 14:48
Aktualizacja: 17:41
Autor: GrA
Śwdnica: Rodzinni mistrzowie ortografii wyłonieni
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Uczniowie świdnickich szkół podstawowych wspólnie z mamami, ojcami, dziadkami i ciociami stanęli w szranki o tytuł ortograficznego mistrza w V już edycji konkursu Rodzinne Potyczki z Ortografią.

„Grupka rzutkich harcerzy urządziła postój po prawie, że całodziennej wędrówce po Górach Świętokrzyskich.” Z takimi i innymi trudnościami ortograficznymi musieli się zmagać uczestnicy V Rodzinnych Potyczek z Ortografią, które odbyły się wczoraj w świdnickiej Szkole Podstawowej nr 105.

W tegorocznym konkursie wzięły udział 83 drużyny. – W tym roku już po raz drugi bierzemy z córką udział w „Rodzinnych Potyczkach z Ortografią” – mówi Olga Wróblewska. Obie z 13-letnią córką Mają sądzą, że zadania konkursowe były w tym roku trudne. – Ale myślimy, że poszło nam całkiem dobrze – dodaje Maja Wróblewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, chwilę po wyjściu z sali.

Konkurs tradycyjnie już został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi (uczniowie klas I-III) oraz starsi (uczniowie klas IV-VI). Uczniowie pisali dyktando pod czujnym okiem swoich opiekunów, którzy podpowiadali i kontrolowali swoich podopiecznych. Później na nich przyszła kolej. Rodzice i opiekunowie musieli się zmierzyć z tekstem naszpikowanym pułapkami ortograficznymi.

Tytuł tegorocznych Mistrzów Ortografii w kategorii starszych wywalczył team w składzie Marta Nowicka oraz Stanisław Nowicki. II miejsce przypadło w udziale Filipowi Jadowskiemu oraz Sabinie Jadowskiej, III natomiast, Wiktorii Śliwowskiej i Wandzie Śliwowskiej. W tej kategorii przyznano także jedno wyróżnienie, które powędrowało do Michała Spisaka i Haliny Spisak.

W kategorii młodszych najlepsze okazały się dziewczyny: Weronika Łęcka i Mariola Łęcka. II miejsce zajęła Weronika Bieszczad i Elżbieta Bieszczad, III natomiast Wiktoria Ronzat i Aurelia Ronzat. W kategorii młodszych przyznano także dwa wyróżnienia dla: Moniki Manowskiej i Tomasza Martenowskiego oraz Macieja Szymonowicza i Izabeli Szymonowicz. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W tym roku V Rodzinne Potyczki z Ortografią odbyły się w ramach miejskiego projektu „Bez lęku i agresji w świdnickich szkołach” w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych zachowań „RAZEM BEZPIECZNIEJ”. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowe nagrody. Do zwycięzców natomiast trafiły puchary, słowniki oraz sprzęt elektroniczny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group