Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rodzinnie i serdecznie u seniorów

Wtorek, 22 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Świebodzice: Rodzinnie i serdecznie u seniorów
Fot. www.swiebodzice.pl
Podzielenie się opłatkiem, życzenia, wzruszające przedstawienie w wykonaniu dzieci i serdeczna atmosfera – tak było podczas dorocznego spotkania opłatkowego w świebodzickim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Wigilia u naszych seniorów odbyła się w czwartek, 17 grudnia. W pięknie przystrojonej sali Klubu Seniora zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy, odśpiewane przez zespół Akord. Wzruszające i wymowne przedstawienie o tematyce świątecznej przygotowali - jak co roku - zaprzyjaźnieni ze związkiem uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Przypowieść o narodzeniu Jezusa wyrażona w prostych słowach, miała jeszcze większy przekaz i trafiała prosto w serce. Wielkie gratulacje dla małych artystów i opiekunki grupy, nazwanej przekornie Aniodiabełkami - pani Elżbiety Dziakowicz.
Członków Związku i zaproszonych gości powitał przewodniczący oddziału, Jan Welc. Na opłatkowym spotkaniu nie zabrakło najważniejszych przyjaciół organizacji - Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jana Klepca, Prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Piotra Zalewskiego, Bogusława Krzysztofowicza z firmy Hades, obecni byli także ksiądz Mirosław Benedyk z parafii pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Ilona Szczygielska, kierownik Wydziału Promocji UM oraz Ryszard Rogowski, przewodniczący koła Związku w Dobromierzu.

- Wasza codzienności to pomaganie innym, dawanie siebie drugiemu człowiekowi. W przededniu świąt Bożego Narodzenia ma to szczególny wydźwięk. Dziękuję za to i życzę Państwu w nadchodzącym roku jeszcze więcej wytrwałości, zdrowia i radości z tego, co robicie - mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz przekazując na ręce Jana Welca świąteczny upominek.

- W tym szczególnym czasie każdy z nas powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem, bo to jest istota Bożego Narodzenia - przekazał świąteczne życzenia Jan Welc, a następnie ksiądz Mirosław Benedyk odczytał fragment Ewangelii dotyczący narodzin Chrystusa, pobłogosławił wszystkich zgromadzonych - i można już było podzielić się opłatkiem.
Po tej miłej i trwającej dość długo chwili, wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, by skosztować barszczu z uszkami, pierogów, ryby i ciasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group