Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Rok szkolny 2018/2019 w gminie Jaworzyna Śląska rozpoczęty

Poniedziałek, 3 września 2018, 15:57
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Rok szkolny 2018/2019 w gminie Jaworzyna Śląska rozpoczęty
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W tym roku inauguracja roku szkolnego przypadła na dzień 3 września. Uczniowie i nauczyciele powrócili do szkół po ponad dwumiesięcznym okresie wakacji. Zadowoleni i wypoczęci spotkali się ze swoimi szkolnymi kolegami. Ten dzień jest szczególny dla najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy usiądą w szkolnej ławce, a także ich rodziców.

Nowe otoczenie, nowi koledzy i koleżanki, wreszcie nowa pani i nowe wyzwania… To właśnie uczniowie klas pierwszych byli głównymi bohaterami inauguracji roku szkolnego w szkołach, ale równie serdecznie po wakacjach przywitani zostali wszyscy inni uczniowie starszych klas. W tym roku szkolnym do szkół na terenie gminy uczęszczać będzie blisko 800 uczniów (492 w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, 137 w Szkole Podstawowej w Pastuchowie, 151 w Starym Jaworowie). Ponad 230 dzieci będzie natomiast korzystać z opieki przedszkolnej. Naukę i opiekę zapewni im 114 nauczycieli oraz 59 pracowników obsługi.

W tym roku szkolnym ostatecznie zakończy się proces nauki w gimnazjum, które ukończą ostatnie trzy klasy. Warto wspomnieć, że trakcie tego roku szkolnego uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej zaczną korzystać z nowej hali sportowej i gabinetów.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkół i przedszkola życzymy aby rozpoczęty rok szkolny był owocny, nauka ciekawa, wyniki sprawdzianów i egzaminów rewelacyjne, a szkoły bezpieczne. No i warto pamiętać, że czas biegnie szybko i kolejne wakacje rozpoczną się już 21 czerwca 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group