Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1333
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mielęcin: Rondo koło Mielęcina

Poniedziałek, 9 maja 2022, 13:21
Autor: red
Mielęcin: Rondo koło Mielęcina
Fot. UM Żarów
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracowała projekt nowego ronda, które powstanie przy niebezpiecznym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową nr 3396D koło miejscowości Mielęcin.

To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, którzy na przebudowę tego odcinka skrzyżowania czekają wiele lat. Najważniejszym celem tej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu, w związku z jego dużym natężeniem. Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora przekazali projekt planowanego ronda oficjalnie na ręce sołtys Mielęcina Iwony Świętak.

- Kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała do gminy projekt ronda koło Mielęcina, o które przez wiele lat zabiegali mieszkańcy, władze gminy Żarów, radna i pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Przy każdych spotkaniach przedstawialiśmy jak bardzo ten temat jest dla nas ważny. Po wielu latach obietnic, przygotowań, pokazywania natężenia ruchu i niestety kolejnych wypadków śmiertelnych, dziś wiemy już na pewno, że niebawem w miejscu kolizyjnego skrzyżowania powstanie czterowlotowe rondo. Projekt zakłada, że od strony Żarowa powstanie dodatkowy pas ruchu, pozwalający na bezkolizyjne włączenie się do ruchu z pominięciem ronda do drogi krajowej w kierunku Wrocławia – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Skrzyżowanie w ciągu drogi krajowej Nr 5 koło Mielęcina to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań. Od wielu lat dochodzi tutaj do częstych kolizji drogowych i wypadków, niestety również śmiertelnych. Dlatego tak ważne jest, aby inwestycja została wreszcie zrealizowana.

- Zgodnie z zapowiedzią Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planuje się, że rozpoczęcie i zakończenie robót budowlanych nastąpi w 2023 roku. Dziś mamy już gotowy projekt przebudowy skrzyżowania w tym miejscu, który przekazujemy na ręce sołtys wsi Iwony Świętak. Chcemy, aby mieszkańcy mogli się z nim zapoznać i zobaczyć, jaki będzie przebieg planowanej budowy nowego ronda. Inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku, o wszelkich etapach prac będziemy informować naszych mieszkańców – dopowiada zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

- W końcu się doczekamy przebudowy tego feralnego i bardzo kolizyjnego skrzyżowania. Z pewnością poprawi to bezpieczeństwo zarówno podróżujących tym odcinkiem drogowym, jak i naszych mieszkańców – mówi sołtys Mielęcina Iwona Świętak.

W ramach całego zadania przewidziano wykonanie następujących robót: przebudowę skrzyżowania jezdni drogi krajowej nr 5 i drogi powiatowej nr 3396D, zjazdów indywidualnych wraz z przepustami, przepustu o średnicy 1000mm, teletechnicznych sieci uzbrojenia terenu, budowę oświetlenia drogowego, kanałów technologicznych, przebudowę odwodnienia drogi, wykonanie robót ziemnych, budowę elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wycinkę i nasadzenie zieleni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group