Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rostrzygnięcie konkursu na przystrojone domy i balkony[ FOTO]

Piątek, 23 grudnia 2011, 8:37
Aktualizacja: Niedziela, 13 września 2020, 7:07
Autor: red
Świdnica: Rostrzygnięcie konkursu na przystrojone domy i balkony[ FOTO]
Fot. UM
Szopki, gwiazdy, mikołaje, ruchome renifery i dalmatyńczyk. To wszystko dodatkowo pięknie oświetlone.

Między innymi takie pomysły mają świdniczanie na świąteczne przystrojenie domów.

W środę, 21 grudnia, prezydent Świdnicy nagrodził autorów najlepszych świątecznych dekoracji. W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników – 14.
– Myślę, że za klika lat tych osób będzie nawet dziesięciokrotnie więcej – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i dodaje: – Dzięki konkursowi nagradzamy mieszkańców za ich trud w budowaniu świątecznego klimatu w całej Świdnicy. Co ważne do akcji włączają się nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale i mieszkańcy całych bloków. Obserwujemy rywalizację między mieszkańcami i to jest zdrowy objaw, bo na tej rywalizacji zyskuje całe miasto, które nabiera odświętnego charakteru nie tylko na starówce. W związku z tym wszyscy są zwycięzcami.

Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym prezydent wręczył w Galerii Fotografii.

W kategorii domów:

- I miejsce – kupon premiowy o wartości 500 zł otrzymali mieszkańcy bloku przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 49-51-53. Zgłoszenia dokonał p. Adam Bobowski.
- II miejsce – kupon premiowy o wartości 300 zł przypadł p. Małgorzacie Kalicińskiej za iluminację domu przy ul. Stanisława Staszica 22.
- III miejsca równorzędne – kupon o wartości 100 zł przyznano w nagrodę p. Eugenii Rusin z ul. Hugona Kołłątaja 27 oraz p. Krzysztofowi Brajczewskiemu z ul. Wrocławskiej 74.

W kategorii balkonów:

- I miejsce – kupon premiowy o wartości 600 zł trafił do p. Tadeusza Tomery za świąteczną dekorację balkonu przy ul. Kazimierza Wielkiego 14/5;
- II miejsce – kupon premiowy o wartości 300 zł przypadł p. Waldemarowi Uraczowi za dekorację balkonu przy ul. Henryka Brodatego 30/9;
- III miejsce – kupon premiowy o wartości 100 zł trafił do p. Tadeusza Jastrzębskiego za dekorację balkonu przy ul. Ignacego Prądzyńskiego 37/6.
Konkurs na najładniej przystrojony i oświetlony dom w ramach „Świdnickiej Kolędy” miasto organizuje od 2007 r. W tym roku pula nagród w konkursie wyniosła 2.000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group