Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wirki: Rów w Wirkach gotowy

Poniedziałek, 5 grudnia 2016, 10:12
Autor: red
Wirki: Rów w Wirkach gotowy
Fot. UG Marcinowice
W miejsce zarośniętego rowu, który nie spełniał swojego zadania powstała granitowa budowla. Rów w Wirkach to kolejne przedsięwzięcie w gminie Marcinowice, które udało się zrealizować w tym roku.

We wrześniu br. gmina Marcinowice otrzymała promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na kwotę 496 000 zł. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD Sp. z o.o. ze Świdnicy.

Uroczyste otwarcie odbyło się 29 listopada 2016 r. Wzięli w nim udział wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Bożena Lema, kierownik referatu Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Marcinowicach Ewa Fiedler-Łeńska, radna Teresa Michalak, radna Stanisława Gerus oraz przedstawiciel firmy EKO-WOD Sp. z o.o. ze Świdnicy oraz inspektor nadzoru budowlanego.
- Spotykamy się tu dzisiaj, aby uroczyście odebrać następną zrealizowaną inwestycję. Dziękuję wykonawcy za solidną pracę i bardzo cieszę się, że mimo trudności pogodowych udało się odbudować rów w terminie – mówił wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Rów odgrywa strategiczną rolę we wsi. Wszystkie cieki wodne skupiają się w tym miejscu, a woda odprowadzana jest w stronę pól. Wielokrotnie przy intensywnych opadach deszczu nagromadzona woda powodowała niedrożność i zalewanie pobliskich posesji. Dzięki tej inwestycji podobne sytuacje nie będą mieć miejsca.

W ramach zamówienia remont objął następujące zadania: roboty rozbiórkowe, oczyszczenie rowu z wyprofilowaniem dna i skarpy, wykonanie nowych przepustów skrzynkowych 100x150 cm, wykonanie umocnienia dna i ścian rowu kamieniem łamanym, odtworzenie nawierzchni asfaltowej, wykonanie bariery energochłonnej oraz balustrady na przepustach.

Koszt inwestycji to 539 970, 10 zł brutto.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group