Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Rower dla niepełnosprawnego”

Środa, 12 lutego 2014, 8:26
Autor: red.
Świdnica: „Rower dla niepełnosprawnego”
Fot. użyczone
We wtorek w budynku Starostwa Powiatowego w Świdnicy miała miejsce radosna uroczystość przekazania na rzecz niepełnosprawnej 14–letniej Wiktorii trójkołowego roweru, który znacznie ułatwi jej poruszanie się.

Fundatorem roweru była Fundacja ECO TEXTIL Dzieciom Niepełnosprawnym „OD NAS DLA WAS” ze Skarżyska Kamiennej. W spotkaniu oprócz obdarowanej, brali udział jej mama, dyrektor szkoły do której chodzi Wiktoria, Bartosz Płota, który bezpośrednio współpracuje z fundacją, Daria Kurek, radna powiatowa, dyrektor PCPR Beata Galewska oraz wicestarosta Alicja Synowska.

- Cieszy nas każda inicjatywa, która ułatwia codzienne funkcjonowanie niepełnosprawnym mieszkańcom naszego powiatu. Dziękuję fundacji za otwarte serce i chęć pomagania innym, dziękuję także mamie Wiktorii za zaangażowanie oraz pracownikom i dyrekcji PCPR za ich wkład w pozyskanie daru. Uważam, że pokazywanie pozytywnych przykładów współdziałania na rzecz osób i dzieci niepełnosprawnych pozwoli dotrzeć z pomocą do szerszego grona potrzebujących – mówi Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki.

Akcja „Rower dla Niepełnosprawnego” prowadzona jest od listopada 2013 roku. Wcześniej fundacja przekazywała na rzecz niepełnosprawnych między innymi łóżka rehabilitacyjne oraz fundowała wyjazdy rehabilitacyjne. Do tej pory obdarowano 60 osób. - Dodatkowo cieszy nas fakt, że pomoc trafiła nie tylko do Wiktorii. Wiemy, że kolejną osobą objętą wsparciem fundacji jest osoba ze Strzegomia, do której rower trafi najprawdopodobniej w marcu – dodaje Alicja Synowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group