Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 1191
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Rowerem przez gminę

Piątek, 7 kwietnia 2023, 13:24
Autor: red
Gmina Dobromierz: Rowerem przez gminę
Fot. UG Dobromierz
Dolnośląska Cyklostrada to koncepcja szkieletu dróg rowerowych o łącznej długości ponad 2 tysiące kilometrów opisana w „Koncepcji sieci głównych tras rowerowych Województwa Dolnośląskiego”. Projekt sfinansowany zostanie z wykorzystaniem m.in. środków z Unii Europejskiej, przy udziale własnym Województwa Dolnośląskiego i budżetów poszczególnych gmin.

W poniedziałek, 3 kwietnia w Dobromierzu odbyło się spotkanie w sprawie przebiegu Dolnośląskiej Cyklostrady na odcinku 705 trasa Kamienna Legnica – Lubawka, przebiegającej przez teren gmin: Jawor, Paszowice, Dobromierz, Bolków i Marciszów. Na terenie gminy Dobromierz trasa rowerowa o długości 13 km przebiegać będzie przez miejscowości: Czernica, Gniewków, Dzierzków, Roztoka i Kłaczyna.

Na zaproszenie wójta Jerzego Ulbina do Dobromierza przybyli przedstawiciele Instytutu Rozwoju Regionalnego we Wrocławiu Aleksandra Sieradzka-Stasiak i Radosław Lesisz, pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. rozwoju ruchu rowerowego Piotr Nowicki, dyrektor ds. Infrastruktury w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei we Wrocławiu Paulina Grocka, wójt Gminy Marciszów Wiesław Cepielik oraz jego zastępca Paweł Truszczyński, wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda, przedstawiciele Gminy Jawor Jacek Barczyk i Leszek Światkowski, przedstawiciele Gminy Bolków Paweł Marchlewski i Agnieszka Wegneris, wiceprzewodniczący Rady Gminy Dobromierz Leszek Sokalski i pracownicy Urzędu Gminy.

Głównym celem spotkania było przedyskutowanie przebiegu trasy rowerowej na terenie zainteresowanych gmin oraz zebranie wstępnych deklaracji dotyczących budowy dróg rowerowych i partycypowania w kosztach.

Więcej informacji o koncepcji Dolnośląskiej Cyklostrady na stronie: https://www.irt.wroc.pl/aktualnosc-663-koncepcja_dolnoslaskiej_cyklostrady.html

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group