Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1383
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Rowerowa gmina

Poniedziałek, 20 marca 2023, 11:56
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Rowerowa gmina
Fot. organizatorzy
21 marca startuje oficjalny trening do Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku do rywalizacji przystąpiła także gmina Jaworzyna Śląska, która powalczy o tytuł najbardziej rowerowej gminy w Polsce. Zapisy do treningu odbywają się poprzez bezpłatną aplikację Aktywne Miasta.

Do rywalizacji po raz piąty zaprasza samorząd Bydgoszczy. Trening rozpocznie się 21 marca i potrwa do 21 maja. Będzie rozgrzewką i formą sprawdzenia swoich możliwości i kondycji przed właściwą rywalizacją, jaka wystartuje 1 czerwca. Dotychczas brały w niej udział miasta prezydenckie. W tym roku po raz pierwszy do udziału w projekcie zaproszono wszystkie gminy. Jaworzyna Śląska jako jedna z pierwszych dołączyła do zabawy. - Każda inicjatywa, która zachęca mieszkańców do aktywności fizycznej, jest cenna. W czasach, kiedy tak dużo mówi się o ochronie środowiska, stawia się nacisk na promocję innych niż samochody środków transportu, rower jest doskonałym wyborem. Powinniśmy jak najczęściej z niego korzystać. Urządzajmy z rodzinami, przyjaciółmi wycieczki rowerowe. Jeśli nie mamy zbyt daleko do pracy, również pokonujmy tę drogę na rowerze. Tylko na tym skorzystamy. Projekt „Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski” stanowi doskonałą formę przekazu dla tej idei, dlatego właśnie jako gmina zdecydowaliśmy się do niego przystąpić – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Zarówno trening jak i czerwcowa rywalizacja będą miały formę dwóch równoległych konkursów, w wyniku których poznamy najbardziej rowerowe miasto prezydenckie oraz najbardziej rowerową gminę w Polsce. Rowerzyści mogą w aplikacji wybrać właściwą sobie rywalizację i dołączyć do zabawy.

Dołącz do treningu już dziś!

Kochasz cztery kółka? Lubisz zdrową sportową rywalizację? Szukasz atrakcyjnej formy rekreacji? Od dziś można dołączyć do treningu w aplikacji Aktywne Miasta:

znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 – UWAGA: dla gmin.
aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group