Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1062
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rowerowe miasteczko

Środa, 7 czerwca 2023, 15:10
Autor: red
Świebodzice: Rowerowe miasteczko
Fot. UM Świebodzice
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach może korzystać z nowego miasteczka rowerowego na placu apelowym.

Jak podkreśla Burmistrz Miasta Paweł Ozga: „realizacja zadania pozwoli najmłodszym mieszkańcom Świebodzic zdobywać umiejętności i doświadczenie w poruszaniu się na jednośladach oraz poznawać zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jazda rowerem po ulicach ze znakami drogowymi, z możliwością parkowania, ustępowania pierwszeństwa innym użytkownikom drogi to nauka ważnych zasad przez świetną zabawę. Co ważne ta inicjatywa została zrealizowana we współpracy Radnych Rady Miejskiej wraz ze mną. Dzięki temu powstało pierwsze w Świebodzicach miasteczko, a drugie w Powiecie Świdnickim. To pokazuje, że razem możemy więcej z korzyścią dla mieszkańców Świebodzic”.

Dyrektor Teresa Walczak-Jusiel wraz z nauczycielami oraz uczniami dołożyli wszelkich starań, aby otwarcie miało tematyczny przebieg. Uczestniczyły w nim dzieci na rowerach, hulajnogach. Miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali razem: Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Dyrektor Teresą Walczak-Jusiel oraz przedstawiciel społeczności szkolnej.

W otwarciu uczestniczyli także: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sierżant Szt. Michał Rzepecki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy z wydziału Prewencji, Wicedyrektor SP nr 2 Dorota Piwko, Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomir Sprawka, Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński, Kierownik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Remontów Magdalena Osiewacz-Drab oraz pracownik Wydziału IT.

Michał Rzepecki przedstawił dzieciom zasady ruchu, do których zobowiązani są stosować się rowerzyści, były także wesołe utwory o tematyce rowerowej i oczywiście przejazd po miasteczku wraz z udziałem w grach, które są częścią miasteczka.

Wykonawcą inwestycji jest firma 9dots Sp. z o.o. Teren pod wykonanie zadania uprzątnął i przygotował ZGK Świebodzice Sp. z o.o.

Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu Gminy Świebodzice, a jej koszt to ok. 150 000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group