Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rowerowe Świebodzice

Czwartek, 23 września 2010, 6:21
Aktualizacja: 6:30
Autor: red.
Świebodzice: Rowerowe Świebodzice
Fot. UM Świebodzice
Jednoślady opanowały wczoraj Świebodzice – wszystko z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. Spora część mieszkańców miasta przesiadła się na rowery – dzięki temu Happening Rowerowy udał się na szóstkę.

Punktualnie o godz. 11.00 sprzed ratusza wyruszył rowerowy, barwny peleton. Wszyscy uczestnicy przejazdu zostali wyposażeni przez organizatora, czyli Urząd Miejski, w kamizelki odblaskowe z nazwą imprezy. Pilotowani przez policję przejechali ulicami miasta, spowalniając ruch kołowy i przypominając wszystkim kierowcom, że na dwóch kółkach też można wygodnie przemieszczać się po mieście.

Meta była oczywiście także pod ratuszem, gdzie oficjalnie przywitał wszystkich uczestników zastępca burmistrza miasta, Zbigniew Opaliński. Wiceburmistrz obowiązkowo stawił się do pracy na rowerze, zresztą na dwóch kółkach przybyli także i niektórzy radni – jak np. przewodniczący komisji ochrony środowiska Zdzisław Pantal czy szef Miejskiego Ośrodka Zdrowia Adrian Szewczyk.

- Życzę wam dobrej zabawy i zachęcam, żeby jak najczęściej jeździć na rowerze, bo to zdrowo, a przy okazji ogromna frajda - powiedział wiceburmistrz Opaliński podczas rozpoczęcia Happeningu.

Na placu przed ratuszem rozpoczęło się mnóstwo zabaw dla najmłodszych i nieco starszych. Był konkurs plastyczny, układanie piramidy z papieru toaletowego, zdobienie rowerów czy slalom rowerowy, w którym jako pierwsi wystartowali burmistrzowie. Akurat w momencie rozpoczęcia tej konkurencji do Świebodzic dotarł z Wrocławia burmistrz Bogdan Kożuchowicz. I niemal z marszu przesiadł się na rower, startując jako pierwszy. Z omijaniem palików zmierzyli się także obaj zastępcy: Zbigniew Opaliński i Ireneusz Zyska. Młodzież i dzieci głośno dopingowały samorządowców.

Najmłodszych uczestników happeningu zabawiały spacerujące po placu maskotki: można sobie było zrobić zdjęcie z Komisarzem Lwem, sympatycznym zielonym słoniem czy maskotką miasta – sówką Świebodką. Wszyscy byli częstowani słodkościami, a rowerzyści mogli także bezpłatnie oznakować swój rower. Robili to policjanci ze świdnickiej drogówki. Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji sprawiły, że mieszkańcy miasta bawili się wyśmienicie. Happening w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zorganizował Urząd Miejski w Świebodzicach.

Więcej na temat Europejskiego Dnia bez Samochodu:
* W kasku na dwóch kółkach,
* Tekturowe auta przed magistratem,
* Wybierz rower, autobus, albo własne nogi – dziś Dzień bez Samochodu,
* Zmień ogumienie – ratuj planetę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group