Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rowerowy wrzesień

Czwartek, 7 września 2017, 13:06
Autor: red
Świebodzice: Rowerowy wrzesień
Fot. organizatorzy
Przed nami sporo plenerowych wydarzeń w Świebodzicach, podczas których będziemy propagować sport i aktywność – między innymi na dwóch kółkach.

Z pewnością przekonają się o tym uczestnicy pierwszego Wyścigu Kolarskiego MTB oraz Happeningu Rowerowego.
Pierwsze z wydarzeń już w najbliższą sobotę 9 września– w imieniu Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, Szkółki Kolarskiej Trójka i Szkoły Podstawowej Nr 3 zapraszamy o godz. 10:00 na stadion miejski przy ul. Rekreacyjnej, gdzie rozpocznie się Wyścig Kolarski MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej. Młodzi kolarze będą się ścigać w czterech kategoriach, dodatkowo odbędą się także – po raz pierwszy – Mistrzostwa Świebodzic Szkół Podstawowych w Kolarstwie MTB. W zawodach mogą startować nawet kilkuletnie maluszki! Gorąco zapraszamy na to kolarskie święto.

W międzyczasie na znajdującym się na stadionie boisku Orlik będzie się odbywać Dzień Sportu, którego organizatorem jest OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Zapraszamy wszystkich – bez względu na wiek – a najlepiej całe rodziny, do wzięcia udziału w sztafecie z torem przeszkód, konkursie rzutów do kosza, rodzinne przeciąganie liny czy biegu w workach.
Rozpoczynamy zabawę o godz. 11:00.

I to nie koniec sobotnich atrakcji – by odpocząć po sportowych emocjach, po południu zapraszamy na rodzinny Festyn u Mikołaja, czyli piknik zorganizowany przez parafię pw. Św. Mikołaja w Świebodzicach. Piknik rozpocznie się o godz. 14:00 w Parku Miejskim.

W programie występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i chłopców z DPS, zaprezentują się zespoły „Akord” i „Czerwone Róże”; będzie zabawa taneczna i loteria fantowa, słowem każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na wspólne piknikowanie zapraszają: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz i Proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja, ksiądz dziekan Józef Siemasz.

A 18 września startuje doroczny Happenig Rowerowy, impreza, która organizowana jest cyklicznie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tego dnia jeździmy wyłącznie komunikacją miejską (18 września przejazdy są bezpłatne!) albo rowerami.

I zapraszamy do Rynku, bo od godz. 10:00 będzie się tu naprawdę sporo działo.

Będzie oczywiście obowiązkowa parada rowerzystów wokół ratusza, Akademia Rowerowa dla dzieci, miasteczko ruchu drogowego, znakowanie rowerów, spotkanie z Policją i Strażą Miejską i wiele innych. Atrakcją będzie show na monocyklu w wykonaniu Aleksandra Paruckiego, Mistrza Polski, uczestnika Mistrzostw Europy oraz Jonasza Pakulskiego, uczestnika programu Mam talent. To trzeba koniecznie zobaczyć!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group