Czwartek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Rowerowy Żarów"

Wiadomości: Żarów
Środa, 23 września 2015, 14:10
Autor: opr.red.
Fot. www.um.zarow.pl
Wielbiciele dwóch kółek w ostatnią sobotę tegorocznego lata, 19 września mogli wybrać się na happening rowerowy, który we współpracy ze Stowarzyszeniem "Rowerowy Żarów" zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Tym razem organizatorzy rowerowej eskapady przygotowali dla wszystkich uczestników spotkania konkurs "Rowerowe potyczki rodzinne", w którym udział wzięło kilkanaście zespołów rodzinnych. Żarowianie odpowiadali na pytania dotyczące historii gminy Żarów, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pytania, jak się okazało wcale nie takie proste, mimo to, końcowy rezultat był zaskakujący, bowiem aż cztery rodziny: Wabik, Ciupińscy, Krężelewscy i Filipowscy rywalizowały o miejsca na podium i wartościowe nagrody.

Pierwsza nagroda 400 złotych to dofinansowanie do zakupu roweru, ufundowana przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego trafiła do rodziny Wabik. Dwie kolejne nagrody, talony do żarowskiej kręgielni (ufundowane przez Parkowa bowling & pizza) i "Pizzeri u Daniela" (ufundowane przez "Pizzerię u Daniela" z Żarowa) ostatecznie przypadły rodzinie Ciupińskim (drugie miejsce) i Krężelewskich (trzecie miejsce). Nagrody laureatom konkursu wręczali burmistrz Leszek Michalak, Urszula Rurarz dyrektor żarowskiej podstawówki i Leszek Tkaczyk z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. - Konkurs, którzy przygotowali dla mieszkańców organizatorzy happeningu był dla wszystkich świetną zabawą edukacyjną. A sama przejażdżka rowerowa kolejną udaną akcją, przygotowaną przez nasze żarowskie stowarzyszenie "Rowerowy Żarów". Wspólnie z uczestnikami pokonaliśmy trasę, która prowadziła od Szkoły Podstawowej przy ul. Ogrodowej w Żarowie, przez Kalno-Wostówkę, "Kamyki" do Mrowin. To była wyjątkowa impreza, nie tylko dla miłośników dwóch kółek, ale przede wszystkim całych rodzin. Najważniejsze było spędzenie czasu na rowerze i dobra zabawa w gronie mieszkańców Żarowa - mówi Urszula Rurarz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Finałem wspólnego rowerowej imprezy było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, którego przygotowaniem zajęli się przedstawiciele stowarzyszenia "Rowerowy Żarów". - Składamy serdeczne podziękowania dyrektor szkoły Urszuli Rurarz oraz nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Żarowie za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza impreza powtórzy sukces z tego roku oraz będzie miała szansę nadal się rozwijać. Fundatorem głównej nagrody był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Wałbrzycha i dzięki Leszkowi Tkaczykowi zwycięzcy pierwszego miejsca mogli cieszyć się z bardzo wartościowej nagrody w formie talonu na zakupy w sklepie rowerowym w Świdnicy. Dziękujemy także burmistrzowi Leszkowi Michalakowi za objęcie imprezy osobistym patronatem i wsparcie finansowe. Liczymy na wsparcie tego typu imprez również w przyszłości.

Mamy nadzieję, że takie wydarzenia zagoszczą na stałe w kalendarzu sportowo-kulturalnych naszego miasta - dopowiada Michał Sobczyński koordynator całej akcji ze stowarzyszenia "Rowery Żarów".

Była to już kolejna taka akcja, zorganizowana przez miłośników rowerów. I z pewnością nie ostatnia. Jak sami zapowiadają, niebawem znów w Żarowie wystartuje radosny przejazd rowerami. Jest już nawet wspólny pomysł na kolejną trasę rowerową.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group