Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Rowerzyści rozpoczęli sezon

Poniedziałek, 29 maja 2017, 17:18
Autor: red
Żarów: Rowerzyści rozpoczęli sezon
Fot. UM Żarów
To była pierwsza taka akcja, ale na pewno nie ostatnia, zorganizowana przez Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów".

Żarowscy cykliści zainaugurowali sezon rowerowy. We wspólnej rowerowej przejażdżce ulicami Żarowa uczestniczyło wielu miłośników dwóch kółek. Rowerową akcję wspierali Burmistrz Miasta Żarów i Komisariat Policji w Żarowie. Każdy, kto miał ochotę mógł dołączyć do grupy chętnych rowerzystów.

Rowerową przejażdżkę ulicami miasta poprzedziła prezentacja planów budowy ścieżek rowerowych, które niebawem powstaną na terenie Żarowa.
- Podpisaliśmy już umowę na dotację dla naszej gminy na budowę ścieżek rowerowych, chodników i oświetlenia w Żarowie za kwotę ponad 5 milionów złotych. Oprócz tych zadań, w ramach tego projektu realizowane będzie centrum przesiadkowe i rondo na ulicy Armii Krajowej, przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dworcowej. Z pierwszym zadaniem już ruszyliśmy i przy ul. Cembrowskiego w Żarowie powstaje pierwsza ścieżka rowerowa wraz z nowym oświetleniem. Program unijny, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych dotyczy terenu miasta, dlatego inwestycje te nie będą realizowane poza obszarem miejskim. Terminy zrealizowania wszystkich prac, w ramach tego projektu są określone w umowie unijnej, dlatego większość prac zostanie wykonana jeszcze w tym roku - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Więcej ciekawostek, informacji oraz newsy o kolejnych akcjach rowerowych można także przeczytać na stronie internetowej Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów" www.rowerowy-zarow.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group