Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Rozbudowują świetlicę

Poniedziałek, 23 marca 2020, 11:43
Aktualizacja: 12:44
Autor: red
Łażany: Rozbudowują świetlicę
Fot. UM Żarów
Bez żadnych zakłóceń i opóźnień trwają prace przy rozbudowie świetlicy wiejskiej w Łażanach.

Inwestycja jest realizowana zgodnie z opracowanym harmonogramem, a sam wyremontowany obiekt ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Remont świetlicy jest finansowany ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Koszt remontu to ponad 800 tysięcy złotych, a przyznane dofinansowanie wynosi 500.000,00 złotych.

– Stan surowy budynku jest już zakończony. Zakończył się także montaż okien na świetlicy, a w tej chwili pracujemy przy ociepleniu budynku. Niebawem obiekt zyska nową elewację i będzie wizytówką wsi. Trwa również montaż nowych instalacji. Roboty są prowadzone zgodnie z planem, ale na dzień dzisiejszy nie wiemy, czy nie napotkamy jakiś trudności. Mimo trwającej na terenie naszego kraju epidemii, nie zatrzymujemy tempa tej inwestycji, ale czas pokaże, czy zaistniała sytuacja wpłynie na tempo tych prac – mówi Krystian Staworzyński wykonawca inwestycji z KS Invest Dom.

Zgodnie z planem, świetlica wiejska po remoncie, ma zostać oddana do użytku mieszkańców w trzecim kwartale 2020 roku. Zajęcia tutaj będą prowadzić pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, bowiem obiekt znajduje się w zarządzie naszego ośrodka kultury. Świetlica będzie również służyła lokalnej społeczności, a także prężnie działającym tutaj Stowarzyszeniu Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”, Kole Gospodyń Wiejskich i klubowi sportowemu „Zryw” Łażany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group