Świdnica: Rozgromili Kuźnię

Piątek, 12 marca 2010, 19:14
Aktualizacja: 19:33
Autor: JaR
W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej Polonia/Sparta Świdnica pokonała na własnym obiekcie Kuźnię Jawor 4:1 (4:1).

Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
Podopieczni Marcina Cilińskiego zaprezentowali się z dobrej strony. Zwłaszcza w pierwszej połowie, w której zdobyli cztery bramki. Rozpoczęło się jednak niekorzystnie, bo w 10. minucie to goście objęli prowadzenie. Po szybkiej akcji prawą stroną wynik otworzył Patryk Majewski.
Polonia/Sparta wyrównała osiem minut później. Po strzale głową Jacka Niewiadomskiego piłka trafiła w słupek, odbiła się od pleców obrońcy Kuźni i wpadła do siatki. Na kolejną bramkę kibice czekali do 34. minuty. W środku pola piłkę przejął Jacek Fojna. Pomocnik Polonii/Sparty puścił w bój Krzysztofa Goździejewskiego, ten odegrał piłkę do Macieja Bielskiego, który dokładnie dośrodkował w pole karne. Futbolówka wpadła wprost pod nogi Arkadiusza Felicha. Napastnik P/S strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera Kuźni. Dwie minuty później było już 3:1. Po dośrodkowaniu Fojny bramkę strzałem głową zdobył Maciej Bielski. Wynik spotkania ustalił w 42. minucie Dariusz Filipczak.
W drugiej połowie w szeregach biało-zielonych nastąpiło aż osiem zmian. Gra nie była już tak efektowna jak w pierwszej części, a kibice nie doczekali się kolejnych goli.
Polonia/Sparta: Wójcik - Bielski, Kotlarz, Niewiadomski, Kruszelnicki, Kardela, Fojna, Goździejewski, Filipczak, Burda, Felich (Hruszowiec, Bodnak, P. Marszałek, M. Marszałek, Surnik, Furmankiewicz, Olszewski, Urban)