• Sobota, 19 października 2019
  • Godz. 4:36
  • Imieniny: Pawła, Piotra, Jana, Ziemowita
  • Czytających: 688
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rozgrywki piłkarskiej klasy B dobiegły końca

Wiadomości: klasa B
Poniedziałek, 11 czerwca 2012, 21:12
Aktualizacja: 21:13
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Za nami ostatnie serie spotkań w piłkarskiej klasie B. Do wyższej klasy rozgrywkowej awansowali mistrzowie poszczególnych grup: Nysa Kłaczyna, Zgoda Grodziszcze i Victoria II Świebodzice. W klasie A zagrają też trzy ekipy, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach z bardzo dobrym współczynnikiem punktów: Zieloni Mrowiny, Boxmet Piskorzów i Zdrój Jedlina Zdrój.

30. kolejka klasy B – grupa I świdnicka
Wierzbianka Wierzbna – LKS Wiśniowa 2:2
Herbapol Stanowice – Zieloni Mrowiny 2:1
Błękitni Komorów – Orzeł Witoszów 0:1
Wodospad Zastruże – LKS Piotrowice Świdnickie 1:8
Grom Panków – Błyskawica Kalno 2:0
Nysa Kłaczyna – Zryw Łażany 5:0
Tęcza Bolesławice – Płomień Dobromierz 6:0
Pauzował Granit Rogoźnica

Tabela klasy B – grupa I świdnicka
1. Nysa---------------28 – 73 – 111:24
2. Zieloni-------------28 – 67 – 107:37
3. Herbapol----------28 – 62 – 114:45
4. Tęcza--------------27 – 59 – 95:41
5. Wiśniowa---------28 – 56 – 94:52
6. Zryw---------------27 – 46 – 61:39
7. Grom---------------28 – 38 – 53:85
8. Granit--------------28 – 37 – 87:71
9. Wierzbianka-------28 – 32 – 54:74
10. Błękitni-----------28 – 26 – 48:74
11. Błyskawica-------28 – 26 – 41:68
12. Orzeł---------------28 – 23 – 62:108
13. Płomień------------28 – 23 – 42:85
14. Piotrowice--------28 – 18 – 46:100
15. Wodospad---------28 – 12 – 29:141

30. kolejka klasy B – grupa II świdnicka
LKS Gilów – Ślężanka Tąpadła 5:3
Boxmet Piskorzów – Sparta Ostroszowice 6:0
Orzeł Piława Dolna – Sparta Oleszna 2:6
Spółdzielca Marcinowice – Orzeł Przerzeczyn Zdrój 1:2
Dąb Mościsko – Piast Jaźwina 1:2
LKS Dobrocin – Płomień Makowice 1:7
Zgoda Grodziszcze – Zryw Gola Świdnicka 1:4
Pauzowała Klubokawiarnia Roztocznik

Tabela II grupy świdnickiej klasy B
1. Zgoda--------------28 – 70 – 118:29
2. Boxmet------------28 – 67 – 106:39
3. Piast---------------27 – 61 – 89:41
4. Płomień------------28 – 53 – 112:68
5. Zryw---------------28 – 46 – 100:57
6. Dobrocin----------28 – 46 – 81:47
7. Orzeł P.D.---------28 – 45 – 92:80
8. Orzeł P.Z.---------28 – 42 – 87:85
9. Dąb-----------------28 – 36 – 56:58
10. Klubokawiarnia--28 – 32 – 67:111
11. Sparta Ol.---------28 – 29 – 67:91
12. Gilów--------------28 – 26 – 49:90
13. Sparta Ostr.------27 – 22 – 61:115
14. Ślężanka----------28 – 16 – 47:112
15. Spółdzielca---------28 – 7 – 22:131

26. kolejka wałbrzyskiej klasy B
Zdrój Jedlina Zdrój - Płomyk Borówno 6:0
Iskra Witków Śląski - Podgórze Wałbrzych 8:1
Husaria Grzędy - Zieloni Mokrzeszów 3:0
Grodno Zagórze Śląskie - Berit Głuszyca 5:1
Victoria II Świebodzice - Gryf Burkatów 6:4
Joker Jaczków - KS Walim 3:0
Pauzował Górnik Nowe Miasto Wałbrzych

Tabela wałbrzyskiej klasy B
1. Victoria II---------24 – 60 – 91:23
2. Zdrój--------------24 – 57 – 109:32
3. Iskra---------------24 – 54 – 115:39
4. Grodno------------24 – 44 – 81:65
5. KS------------------24 – 38 – 63:50
6. Podgórze----------24 – 33 – 58:68
7. Berit---------------24 – 31 – 64:61
8. Joker---------------24 – 31 – 61:115
9. Górnik NM--------24 – 31 – 40:51
10. Płomyk-------------24 – 22 – 38:71
11. Husaria-----------24 – 18 – 28:88
12. Gryf----------------24 – 13 – 36:80
13. Zieloni-------------24 – 14 – 34:75 – wycofali się z rozgrywek po 21. kolejce spotkań

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~viva mks 12-06-2012 3:52
dlaczego awansuje aż 6 drużyn?
~pipka 12-06-2012 16:56
awansuje 6 druzyn bo jest wolnych miejsc w klasie a az 8 oraz 2 klodzkie jeszcze a dlaczego bo spadaja po 2 druzyny oraz awansowal gornik oraz bielawa do okregowki
~adi 12-06-2012 23:13
i jeszcze Żarów wycofał a klasę
~ 12-06-2012 23:28
no i Żarów wycofał klasę A
~oko 13-06-2012 7:53
To jeszcze nic pewnego, ze wszystkie 3 drużyny awansują z 2 miejsca z najlepszym współczynnikiem. W środę i w czwartek zbiera się Wydział Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu i po weryfikacji wszystkich tabel przydzieli miejsca wszystkim drużynom na przyszły sezon w poszczególnych klasach rozgrywkowych.
~ss 13-06-2012 14:25
Żarów nie wycofał A-klasy, będa grać normalnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group