Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rozmawiał z seniorami

Środa, 11 października 2023, 11:08
Aktualizacja: 12:09
Autor: red
Świdnica: Rozmawiał z seniorami
Fot. KPP Świdnica
W ramach XVIII Obchodów Dni Seniora mł. asp. Michał Rzepecki spotkał się wczoraj z seniorami z Dziennego Domu Pobytu"Senior–WIGOR"w Świdnicy. Głównym tematem spotkania było "Jak nie dać się oszukać”. Policjant przypomniał, że sprawcy wykorzystują dobre chęci seniorów, podając się między innymi za członków rodziny, policjantów, prokuratorów, ale także pracowników administracji, ZUS–u, energetyki, wodociągów czy opieki społecznej.

Jednym z głównych czynników wpływających na jakość życia każdego z nas jest poczucie bezpieczeństwa.

Dlatego każde podejmowane działania funkcjonariuszy mające wpływ na podniesie świadomości w zakresie bezpieczeństwa są tak istotne.

Policjanci świdnickiej jednostki systematycznie spotykają się z seniorami by rozmawiać o ich bezpieczeństwie.

Wczoraj także w ramach XVIII Obchodów Dni Seniora odbyło się takie spotkanie. Głównym jego tematem było „jak nie dać się oszukać”.

Funkcjonariusz przekazał seniorom niezbędne informacje mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych. W trakcie rozmowy uświadamiał ich jak nie stać się ofiarą różnego rodzaju przestępców. Zwrócił także uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy służb, czy też pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły właśnie osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Policjant zwrócił uwagę także na zagrożenia związane z korzystaniem przez seniorów z internetu oraz telefonii komórkowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group