Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1210
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rozmawiali o hejcie

Czwartek, 1 kwietnia 2021, 13:30
Autor: red
Świebodzice: Rozmawiali o hejcie
Fot. KPP Świdnica
Trwająca pandemia COVID–19 wymusiła na nas wszystkich, ograniczenia między innymi w kontaktach interpersonalnych. Ograniczenia te dotyczą również funkcjonariuszy zajmujących się profilaktyką społeczną. Jednak policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy nie zaprzestają rozmów na każdy temat z dziećmi i młodzieżą wykorzystując formę zdalnej komunikacji.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że dzieci i młodzież spędzają czas głownie w domu, nierzadko surfując po internecie. Dlatego też policyjni profilaktycy postanowili zwrócić uwagę młodych ludzi na zagrożenia, jakie mogą czaić się na nich w sieci.

St. sierż. Michał Rzepecki funkcjonariusz Wydziału Prewencji, świdnickiej komendy wykorzystując formę zdalnej komunikacji 31 marca przeprowadził zajęcia z uczniami Zespołu Szkół Technikum i Szkoły Branżowej w Świebodzicach. Policjant na zajęciach omówił problem hejtu, przestępczości z nienawiści oraz zagadnienia dotyczące dyskryminacji, a także konsekwencji prawnych tego typu zachowań. Przypomniał o tym, że w wirtualnej rzeczywistości nic nie ginie i warto dwa razy zastanowić się czy dany wpis lub zdjęcie należy wrzucić do cyberprzestrzeni. Policjant przestrzegał również uczniów przed nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi, sugerując, że nie każda nowopoznana osoba w sieci może być tą, za jaką się podaje.

Z pewnością to nie ostatnie tego typu spotkanie z młodzieżą. Policyjni profilaktycy planują kolejne rozmowy online, również na temat innych zagrożeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group