Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Rozmawiali o rewitalizacji

Sobota, 2 lipca 2016, 8:36
Autor: red
Strzegom: Rozmawiali o rewitalizacji
Fot. UM Strzegom
Ponad 450 ankiet wypełnionych przez mieszkańców gminy, 78 propozycji inwestycyjnych i społecznych projektów rewitalizacyjnych oraz wyniki dotychczasowych prac zespołu pozwoliły na opracowanie propozycji wizji i celów rewitalizacji, które zostały poddane dyskusji.

- Rewitalizacja to najbardziej kompleksowa odpowiedź na problemy społeczne, gospodarcze, przestrzenne, techniczne i środowiskowe Jaroszowa oraz Grabiny i Starego Miasta. Już dziś dziękuję za zaangażowanie społeczne naszych mieszkańców – podkreślił burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, otwierając kolejne spotkanie Zespołu ds. Rewitalizacji w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Zaproponowane cele dotyczą poprawy ładu przestrzennego, komunikacyjnego i estetyki przestrzeni publicznej, jakości środowiska naturalnego oraz wsparcia integracji społecznej mieszkańców obszarów rewitalizacji.

W części warsztatowej spotkania członkowie zespołu, pracując w grupach, zaproponowali zmiany polegające na doprecyzowaniu celów, uszczegółowieniu bądź rozszerzeniu ich zakresu. Efektem tych prac będzie ostateczna wizja i cele rewitalizacji wraz z kierunkami działań, które znajdą się w programie rewitalizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group