Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1201
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Rozmawiali o S5

Piątek, 24 marca 2023, 17:46
Autor: red
powiat świdnicki: Rozmawiali o S5
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Budowa drogi ekspresowej S5 – za nami posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych dla etapu I.

Omówienie wariantów przebiegu trasy S5 było tematem posiedzenia Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych, które odbyło się 2 marca. Projektanci wskazali dodatkowo wariant IV jako połączenie dotychczas prezentowanych opcji. Niestety, wciąż nie ma ostatecznej decyzji odnośnie przebiegu przez gminę Jaworzyna Śląska.

Podczas posiedzenia zaprezentowano dotychczas opracowane trzy zbliżone do siebie warianty przebiegu trasy S5 między Sobótką a Bolkowem, a także IV wariant – wynikowy – połączenie rozwiązań proponowanych w wariantach II i III. Projektowana trasa na terenie Jaworzyny Śląskiej przebiegałaby pomiędzy Bolesławicami a Tomkową, natomiast wciąż nie określono przebiegu pomiędzy Witkowem a Milikowicami.

Wariant I zakłada przebieg przez Witków, II – przez park w Milikowicach, III – ominięcie parku od południa. Zgodnie z wariantem IV, projektowana trasa przebiegałaby pomiędzy Witkowem a Milikowicami.

Burmistrz zwrócił się do Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału we Wrocławiu z prośbą o udział w spotkaniu z zainteresowanymi mieszkańcami.

Z prezentacją można się zapoznać na stronie https://my.folderit.com/public/y9aQ_sFt/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group