Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Rozmawiali z dziećmi

Środa, 12 lutego 2020, 9:40
Aktualizacja: 9:41
Autor: red
Gmina Marcinowice: Rozmawiali z dziećmi
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach i Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, gdzie głównym tematem spotkania był bezpieczny wypoczynek podczas Ferii Zimowych 2020.

Niebezpieczne sytuacje w jakich mogą się znaleźć uczniowie mogą bardzo się różnić w zależności od miejsca i sposobu spędzania wolnego czasu, dlatego funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach asp. szt. Piotr Król orz sierż. szt. Michał Wojtyra podczas spotkania przekazali uczniom wiele cennych informacji związanych z feriami zimowymi.

Głównym tematem rozmów z uczniami było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. W trakcie rozmowy z najmłodszymi policjanci zwrócili uwagę m.in. na właściwe spędzanie wolnego czasu - bezpieczne zachowania w trakcie jazdy na sankach, nartach oraz łyżwach, poruszając również zagadnienia związane z ruchem drogowym, kładąc nacisk noszenie elementów odblaskowych i kamizelek, które zwiększają naszą widoczność na drodze.

Ferie zimowe to okres, w którym dzieci i młodzież mają dużo czasu wolnego, poznają nowe osoby, spędzają czas przed komputerem co również może się wiązać z niebezpiecznymi sytuacjami. Podczas spotkania z uczniami policjanci omówili również kwestie związane z cyberprzemocą oraz nadmiernym udostępnianiem w mediach społecznościowych różnych prywatnych informacji oraz zdjęć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group