Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 895
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Rozmowy o bezpieczeństwie w gminie Marcinowice

Czwartek, 25 lutego 2016, 15:00
Aktualizacja: 15:05
Autor: opr.red.
Marcinowice: Rozmowy o bezpieczeństwie w gminie Marcinowice
Fot. www.marcinowice.pl
Bardzo interesujące konsultacje społeczne dotyczące bezpieczeństwa w gminie Marcinowice odbyły się w świetlicy wiejskiej w Marcinowicach 24 lutego. To efekt wcześniejszych ustaleń pomiędzy wójtem gminy Marcinowice a komendantem powiatowym policji w Świdnicy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy: komendant powiatowy policji Krzysztof Niziołek, naczelnik Wydziału Prewencji Adam Mazur, rzecznik prasowy Agata Oleśkiewicz, przedstawiciele Posterunku Policji w Marcinowicach – kierownik Posterunku Policji Jan Piskor oraz dzielnicowi Wioleta Bobowska i Piotr Król, a także wójt Władysław Gołębiowski, radni i sołtysi oraz zainteresowani mieszkańcy gminy Marcinowice.

Podczas debaty komendant powiatowy policji zapoznał zebranych ze zdarzeniami mającymi miejsce na terenie gminy Marcinowice w okresie od końca stycznia br. do chwili obecnej, które stanowią zagrożenie i powodują straty w mieniu mieszkańców.

Komendant podkreślił, że podobne spotkania odbywają się we wszystkich gminach naszego powiatu. W ten sposób diagnozowane są potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa. Efektem tego będzie „Mapa zagrożeń powiatu świdnickiego” stanowiąca swoistego rodzaju analizę oraz wskazanie kierunków działań podejmowanych przez policję i inne służby działające w dziedzinie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Świdnica Adam Mazur zapoznał zebranych z poziomem zagrożeń na terenie gminy Marcinowice w 2015 r. Analizie poddane zostały: przestępczość kryminalna, gospodarcza, narkotykowa, wykroczenia przeciwko porządkowi publicznemu, obyczajności i użyteczności publicznej, a także wypadki drogowe.

Adam Mazur wyjaśnił, że „Mapa zagrożeń”, po przeprowadzeniu konsultacji we wszystkich gminach powiatu świdnickiego, umieszczona zostanie na stronie internetowej KPP Świdnica oraz na stronach internetowych poszczególnych gmin.

Z kolei Jan Piskor, kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach, zaznaczył, że podejmowane są wszelkie czynności operacyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Podziękował zebranym za dotychczasową współpracę oraz poprosił o dalsze współdziałanie w tej kwestii.

– Aby poprawić stan bezpieczeństwa na terenie gminy Marcinowice, na najbliższej sesji Rady Gminy poproszę radnych o przekazanie z rezerwy wójta kwoty 22.500 zł z przeznaczeniem na zakup samochodu policyjnego dla Posterunku Policji w Marcinowicach – zapewnił Władysław Gołębiowski, wójt gminy Marcinowice. – Ponadto sytuację poprawiłby monitoring w każdej wsi. Będę czynił starania w tym celu.

Podczas debaty mieszkańcy zgłosili swoje uwagi i wnioski w kwestii działań zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa i priorytetowych działań policji w zakresie zwalczania przestępczości. Wśród uwag znalazły się takie działania jak: monitoring miejscowości, kontrola ciężkich pojazdów, zabezpieczenie ujęć wodnych, patrolowanie dróg polnych w porze nocnej.

Świdnicka policja zwróciła się z apelem do mieszkańców gminy Marcinowice o to, aby w sytuacji zagrożenia nie podejmowali działań na własną rękę. Podczas debaty ustalono także zasady współpracy pomiędzy społecznością lokalną a pracownikami policji w zakresie informowania o zagrożeniu bezpieczeństwa. Za kilka miesięcy odbędzie się kolejne spotkanie, którego celem będzie podsumowanie działań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group