Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Rozpoczęli II etap

Wtorek, 26 marca 2024, 15:25
Autor: red
Imbramowice: Rozpoczęli II etap
Fot. UM Żarów
Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach już niebawem zyska nowy wygląd zewnętrzny. Zgodnie z zapowiedzią kontynuujemy prace w ramach termomodernizacji placówki i właśnie rozpoczął się II etap tej inwestycji.

Prace przy realizacji tego zadania nadzorują zastępca burmistrza Przemysław Sikora, dyrektor szkoły Mariola Czarnecka, a także pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie.

- W minionym roku zakończyliśmy I etap termomodernizacji szkoły, w ramach którego wymieniliśmy źródło ciepła, zamieniliśmy stary piec węglowy na pompę ciepła, wyremontowaliśmy wszystkie sale lekcyjne, wymieniliśmy instalację centralnego ogrzewania oraz instalacje elektryczne i zamontowaliśmy oświetlenie ledowe. Teraz rozpoczął się II etap tej inwestycji, w którym ocieplamy budynek z zewnątrz, montujemy styropian 15 – centymetrowy, ocieplamy ściany, dach, montujemy panele fotowoltaiczne, aby ta pompa ciepła była efektywniejsza. Dodatkowo zamontowane zostaną również klimatyzatory. W ramach tego zadania pozyskaliśmy blisko 5 mln zł środków w ramach Programu Polski Ład. To bardzo duże dofinansowanie i duża inwestycja. Szkoła zmieni swój wizerunek i będzie wyglądała jak nowa. Prace zakończą się w okresie wakacyjnym, więc od września dzieci przyjdą już do całkiem nowego budynku – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Rozpoczęty remont w żaden sposób nie koliduje z zajęciami lekcyjnymi, które odbywają się w szkole. Wszystkie prace prowadzone są w sposób bezpieczny, a firma, która realizuje tę inwestycję, zadbała o właściwe zabezpieczenie terenu robót.

- Jesteśmy w trakcie II etapu termomodernizacji. W tej chwili prowadzone są prace związane z ociepleniem budynku i remontem dachu. Lekcje odbywają się zgodnie z planem i uczniowie są w szkole. Cały nasz kalendarz wydarzeń oraz imprez szkolnych jest realizowany na bieżąco. Wszystkie prowadzone prace nie utrudniają pracy szkoły. Bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły jest dla mnie najważniejsze, dlatego zapewniam Państwa, że wszystko to, co się dzieje przy placówce, nie zagraża bezpieczeństwu i zdrowiu naszych uczniów oraz osób dorosłych przebywających na terenie szkoły – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej im UNICEF w Imbramowicach Mariola Czarnecka.

Całkowity koszt inwestycji I i II etapu to kwota 5.081.085,19 złotych. Termomodernizacja budynku szkoły finansowana jest ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 4.900.00,00 zł z Funduszu Rządowego Polski Ład: Program Inwestycji – PGR.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group