Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rozpoczyna się budowa tunelu na Kraszowicach

Środa, 18 lipca 2018, 13:36
Autor: red
Świdnica: Rozpoczyna się budowa tunelu na Kraszowicach
Fot. UM Świdnica
Zakład Budownictwa Komunikacyjnego PAJTOR ze Świdnicy wykona ścieżkę rowerową od ul. Kraszowickiej do kładki pieszo–rowerowej nad Bystrzycą wraz z budową tunelu w nasypie kolejowym.

Koszt realizacji zadania to ponad 2 mln 400 tys. zł. Na jego realizację miasto otrzyma dofinansowanie ze środków unijnych z Aglomeracji Wałbrzyskiej w wysokości 1 mln 400 tys. zł.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje budowę przejścia pod torami, czyli rozbiórkę istniejącego toru, wykonanie odwodnień liniowych na skarpie, zabezpieczenie nasypu kolejowego, demontaż i ponowny montaż nawierzchni kolejowej, przełożenie światłowodu i kabli TKD, budowę barier wygrodzeniowych na nasypie, wykonanie instalacji oświetleniowej w przejściu pod torami. W zakresie robót przewidziano również budowę ścieżki rowerowej wraz oświetleniem. Pozwoli to na kontynuację wcześniejszego planu, czyli połączenia Kraszowic kładką pieszo-rowerową z obiektami sportowymi przy ul. Śląskiej i z centrum miasta.

- Od lat mieszkańcy dzielnicy Kraszowice przechodzili przez niebezpieczny wiadukt kolejowy, skracając sobie drogę do centrum miasta. Wielokrotnie zgłaszali ten problem, licząc na szybkie jego rozwiązanie. Niestety zawiłości prawne i uzgodnienia, jakich dokonać musieliśmy z PKP i Urzędem Wojewódzkim, wydłużyły czas rozpoczęcia tej inwestycji – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
W związku z przystąpieniem do realizacji zadania w piątek, 20 lipca, nastąpi zamknięcie torowe linii kolejowej nr 711. Pociągi będą jeździły objazdem na linii nr 285. Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności przy przekraczaniu przejazdów kolejowych na ul. Kraszowickiej i ul. Torowej. Pociągi przejeżdżać będą również przez przejazd przy skrzyżowaniu ulic Chłopskiej i Działkowej. Teren ten zostanie wygrodzony, gdyż znajduje się obecnie w obrębie placu budowy.

Termin realizacji inwestycji określony w warunkach przetargowych to połowa grudnia tego roku, przy czym roboty związane z budową tunelu powinny zostać wykonane do końca listopada br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group