Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 1356
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rozpoczyna się sezon miejskich wydarzeń

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 17:40
Autor: red
Świebodzice: Rozpoczyna się sezon miejskich wydarzeń
Fot. organizatorzy
Tradycyjnie kwiecień jest w Świebodzicach miesiącem, inaugurującym serię wydarzeń plenerowych, które przyciągają nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale gości z całego regionu.

7 kwietnia Turniej Ośrodków Kuratorskich

Już w najbliższą sobotę, 7 kwietnia, zapraszamy gorąco do kibicowania uczestnikom X Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza. Podopieczni ośrodków kuratorskich z apelacji wrocławskiej będą grać w piłkę, cieszyć się sportowymi emocjami i rywalizacją fair play.

Organizatorem wydarzenia jest jak co roku Stowarzyszenie Bona Fide, a patronat nad turniejem, oprócz burmistrza Bogdana Kożuchowicza, objął także Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Początek– godz. 10:00, Miejski Dom Kultury, wstęp wolny.

W trakcie imprezy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych, wyłonimy najlepszą zawodniczkę turnieju, najlepszego strzelca i bramkarza, najsympatyczniejszą drużynę. Dzięki wsparciu burmistrza Bogdana Kożuchowicza i dotacji od samorządu, a także pomocy osób o wielkim sercu dzieci zjedzą obiad, otrzymają pamiątkowe medale, nagrody, słodycze.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 120 zawodników z 12 ośrodków kuratorskich.
Początek - godz. 9:00, hala OSiR sp. z o.o.

8 kwietnia, koncert inauguracyjny – Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pod Honorowym Patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na wyjątkowy koncert. W specjalnie zaaranżowanym repertuarze zespół Quintessenza zaprezentuje najwspanialsze utwory towarzyszące Polakom w najpiękniejszych, ale i najtrudniejszych momentach naszego narodu. Kompozycje dodające otuchy w trudnych czasach walki o tożsamość, melodie cementujące patriotyzm i motywujące do działania. Nie zabraknie dzieł najwybitniejszych polskich kompozytorów. To wydarzenie, w którym trzeba uczestniczyć. Uczta dla uszu i niecodzienna lekcja patriotyzmu.

Początek – godz. 16:00, wstęp wolny.

28 kwietnia, VIII Zlot Motocykli

Jedna z najbardziej widowiskowych imprez, przyciągająca tłumy oglądających i podziwiających lśniące i ryczące maszyny. Już po raz ósmy zapraszamy na świebodzicki Zlot Motocykli w imieniu Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza i Dariusza Stańczyka z Hotelu Księżyc.

Choppery, ścigacze, skutery, czy swojskie komary - każdy miłośnik jednośladów znajdzie coś dla siebie.
Tradycyjnie odbędzie się poświęcenie maszyn, widowiskowa parada pojazdów ulicami Śródmieścia, a następnie impreza plenerowa i moto dyskoteka na terenie Hotelu Księżyc.

Początek – godz. 15:00, Rynek

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group