Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Rozśpiewane schronisko w Lubachowie

Poniedziałek, 8 lipca 2013, 11:22
Aktualizacja: 11:23
Autor: red.
Gmina Świdnica: Rozśpiewane schronisko w Lubachowie
Fot. UG Świdnica
Nietypowo rozpoczęły się wakacje dla grupy dzieci i młodzieży z Gminy Świdnica, które wzięły udział w kolejnych warsztatach muzycznych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Za oknem słonecznie i ciepło, a w gminnym studio nagrań bombki, lampki i inne świąteczne ozdoby. Ta niecodzienna dekoracja wnętrz pozwoliła uczniom poczuć magię i wyśpiewać kolejną płytę.

Już po raz drugi w tym roku dzieci i młodzież z placówek oświatowych Gminy Świdnica mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach wokalnych pod patronatem Wójta Gminy Świdnica Teresy Mazurek w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Pierwsza edycja warsztatów miała miejsce w okresie ferii zimowych, a efektem końcowym była płyta z autorskimi piosenkami Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna pt. „Co nam w duszy gra”. W dniach od 1 do 6 lipca odbyło się kolejne spotkanie młodych wokalistów, którzy tym razem nietypowo, bo w miesiącu lipcu, spotkali się aby przygotować materiał bożonarodzeniowy. Uczestnicy warsztatów pracowali nad emisją głosu, dykcją, artykulacją i interpretacją tekstów do tradycyjnych kolęd i pastorałek ale również do kolejnych autorskich utworów związanych tematycznie z Bożym Narodzeniem.

Dzięki wsparciu wójta Gminy Świdnica Teresy Mazurek mieliśmy możliwość zrealizować nasze pomysły na kolędowanie ubarwiając aranżacyjnie znane tradycyjne kolędy, a jednocześnie poszerzając świąteczny repertuar o autorskie utwory – mówi Tadeusz Szarwaryn, który wraz z Dariuszem Jarosem jest pomysłodawcą tej formy wypoczynku połączonej z rozwijaniem talentów gminnej młodzieży. Do współpracy nad płytą, która nosić będzie tytuł „Świąteczny czas” oprócz pomysłodawców przedsięwzięcia zaproszeni zostali nauczyciele i instruktorzy: Joanna Jaros, Lidia Bakalarczyk, Mateusz Gancarczyk oraz Anna Lutz.

Do nagrań wykorzystano gminne studio nagrań, które gmina Świdnica pozyskała dzięki funduszom unii. W ramach projektu zakupiono m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

Mobilne studio jest kolejną alternatywą szczególnie dla dzieci i młodzieży na organizację wolnego czasu w sposób kreatywny.

W czwartek 4 lipca grupę warsztatową odwiedziła Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek, gdzie przy ognisku oprócz wspólnego muzykowania i zabaw uczestnicy warsztatów mieli okazję podzielić się doświadczeniami i wrażeniami z pobytu w SSM oraz podziękować za możliwość rozwijania swojej pasji i spędzenia w nietypowy sposób wakacji. „To ja wam dziękuję, że tworzy się tutaj dobro, gości uśmiech i przyjaźń, a także rozwijają się wasze kariery”- mówiła Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Podziękowania skierowane zostały również dla dyrektor GZO Marii Jaworskiej i dyrektor SSM Magdaleny Urbańskiej. Sądzimy, że i tym razem zaskoczymy wszystkich mieszkańców gminy profesjonalizmem wykonawczym, a druga gminna płyta będzie na wyższym poziomie wykonawczym od poprzedniej- mówi Dariusz Jaros. O czym zresztą przekonała się pani wójt, która wysłuchała surowych jeszcze próbek nagrań.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group