Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Rozśpiewani Krukowianie

Środa, 14 lutego 2018, 7:37
Autor: red
Gmina Żarów: Rozśpiewani Krukowianie
Fot. UM Żarów
Okres wspólnych spotkań połączonych ze śpiewaniem kolęd dobiegł końca. Nie mogło na nich zabraknąć naszych "Krukowian".

W Święto Trzech Króli udali się do Gęsińca pod Strzelinem na IV Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda". Ten magiczny wieczór stał się jeszcze bardziej niezwykły, dzięki Organizatorom, którzy stworzyli tam niezapomnianą atmosferę i którym udało się "rozbujać" całą publiczność, dzięki wspólnemu wykonaniu kolęd "Przekażcie sobie znak pokoju" oraz "Feliz navidad".

Tydzień później "Krukowianie" reprezentowali naszą gminę na jubileuszowym (bo dziesiątym już) Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Siedliskach. Każdy z uczestników przeglądu prezentował się w dwóch utworach. Przygotowane przez Zespół "Lulaj Go Matko, lulaj" i "Gore Gwiazda" na tyle przypadły do gustu Jury konkursu, że - w kategorii Zespołów Folklorystycznych - przyznali naszej ekipie Wyróżnienie. Do obu miejsc "Krukowanie" dotarli bezpiecznie dzięki, współpracującej z naszą Gminą, firmie "Książnik".

Podobnie jak to miało miejsce w roku ubiegłym, "Krukowianie" zaprosili na wspólne kolędowanie mieszkańców swojej wioski. Tym razem gośćmi honorowymi byli Zastępca Burmistrza Grzegorz Osiecki oraz radna Maria Tomaszewska. Mieli oni okazję nie tylko posłuchać kolęd i wraz ze wszystkimi pośpiewać, ale i spróbować przepysznych krukowskich wypieków. Chociaż wszyscy znamy i kochamy nasze kolędy, to okazuje się, że nie zawsze potrafimy rozpoznać je już po pierwszych dźwiękach. Ale tu bezkonkurencyjna okazała się mieszkanka Krukowa - Kasia Banasik-Bendlewska, która bezbłędnie odgadywała tytuły poszczególnych utworów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group