Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rozśpiewany i wyjątkowy Dzień Kobiet

Poniedziałek, 9 marca 2015, 14:53
Aktualizacja: 14:54
Autor: red.
Świebodzice: Rozśpiewany i wyjątkowy Dzień Kobiet
Fot. UM Świebodzice
Takiej niespodzianki chyba nikt się nie spodziewał. Z okazji Dnia Kobiet, podczas wieczoru z Kobiecankami w Miejskim Domu Kultury, specjalnie dla wszystkich drogich pań zaśpiewali burmistrz Bogdan Kożuchowicz i radni z jego klubu. Dostali wielkie owacje, w końcu wykazali się nie lada odwagą.

Dzień Kobiet z Kobiecankami to kolejne spotkanie o paniach i dla pań. Ponieważ jednak okazja była wyjątkowa - 8 marca, o wyjątkowy prezent postarali się samorządowcy. W solowych występach zobaczyliśmy burmistrza Bogdana Kożuchowicza oraz radnych: Jerzego Kirklo, Piotra Krzyśpiaka, Zbigniewa Opalińskiego, Marka Jakubinę. Repertuar zróżnicowany: była Autobiografia Perfectu, Windą do nieba zespołu Dwa plus Jeden, Dopóki jesteś Skaldów czy Nie płacz, kiedy odjadę, w brawurowym wykonaniu burmistrza Bogdana Kożuchowicza. Panowie otrzymali gorące brawa i wiwaty, nie tylko za wykonanie ale i pokonanie tremy przed publicznym występem. Na finał wspólnie zaśpiewali popularną arię operetkową Wielka sława to żart i obdarowali panie różami. Piękne kwiaty rozdawali także: Wiceprzewodniczący RM Jan Klepiec oraz radni Jarosław Dąbrowski, Sławomir Łukawski i Dariusz Błaszczyk. Wśród obdarowanych była m. in. małżonka burmistrza pani Teresa Kożuchowicz, radna Teresa Małecka i dyrektor MDK Agnieszka Gielata. I oczywiście licznie zgromadzona na sali żeńska publiczność.

- Można tylko pozazdrościć świebodziczankom takich panów - podsumowała Aldona Ziółkowska-Bielewicz, inicjatorka i założycielka projektu Kobiecanki, która prowadziła imprezę. I zaprosiła na dalsze atrakcje, bo tych w niedzielne popołudnie nie zabrakło. Był koncert młodej wokalistki Anny Rudewicz, ciekawe opowieści poświęcone słynnym, XIX-wiecznym mezaliansom na Dolnym Śląsku - przedstawiła je Magdalena Woch, wiceprezes Fundacji Księżnej Daisy.

To coś dla duszy - a dla ciała były nowości kosmetyczne firmy Resibo, pokazy stylizacji fryzur czy upominki od firmy Bielenda i Kliniki Urody.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group