Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 844
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Roztocki finał WOŚP za nami

Wtorek, 16 stycznia 2018, 13:44
Autor: red
Roztoka: Roztocki finał WOŚP za nami
Fot. UG Dobromierz
14 stycznia br. w Roztoce po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Tegoroczną zbiórkę przeprowadzono pod hasłem: ,,Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Sztab został utworzony przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce pod przewodnictwem Justyny Wojtowicz, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji oraz pozostałymi placówkami oświatowymi z Gminy Dobromierz.

Po raz pierwszy do akcji dołączyła grupa DobroMorsy. Chętnym, którzy przybyli do Dobromierza, zaprezentowano ćwiczenia przygotowujące do morsowania, będące bardzo dobrą rozgrzewką, a jednocześnie hartowaniem organizmu. Organizatorzy zapewnili, że będą WOŚPowali z Jurkiem Owsiakiem do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Jak zawsze dużo emocji wzbudziła aukcja. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się gadżety WOŚP (koszulki, kalendarze, plakaty, płyty), przekazane przez sztab główny Orkiestry oraz Joannę Burban, a także: kosze słodyczy ze świebodzickiej „Śnieżki”, kubki i książki przekazane przez „TreningBiegacza.pl”, kalendarz Klubu Piłkarek Ręcznych z Jeleniej Góry wraz z autografami zawodniczek, książka „Dzieje i historia Gminy Dobromierz” Wiesława Kasprzyka z dedykacją autora, vouchery na stylizację paznokci u Anny Burban z Roztoki, wolumin z tekstem hymnu Polski i Unii Europejskiej oraz książki przekazane przez prezesa Stowarzyszenia „Aktywni Borów-Dzierzków” Krystiana Ulbina, a także książka „Gmina Dobromierz na dawnych pocztówkach” przekazana przez wójta Jerzego Ulbina.

W programie imprezy znalazły się występy zespołów tanecznych ze Szkoły Podstawowej w Roztoce i Gniewkowie - „Energie Dance” oraz „Fire Dance”. Najmłodsi uczniowie z Roztoki przedstawili na wesoło bajkę pt. „Kopciuszek”.
Tradycyjnie uruchomiono na ten dzień kawiarenkę z pysznymi domowymi wypiekami, przygotowanymi przez rodziców, natomiast w przeddzień akcji w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Roztoce rozegrano Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej.

26. finał WOŚP po raz kolejny zakończył się sukcesem. Na konto fundacji Jurka Owsiaka wpłynęło z Roztoki: 4366,14 zł zebranych przez wolontariuszy, 2327 zł z licytacji, 725,70 zł z kawiarenki, 170 zł oraz 32 euro (i inna waluta) z Turnieju, 70 zł od Dobromorsów.

Razem: 7778,14 (plus inna waluta – do przeliczenia w banku).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group