Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz/Region: Roztockie jasełka

Piątek, 18 grudnia 2015, 10:53
Autor: opr.red.
Dobromierz/Region: Roztockie jasełka
Fot. www.dobromierz.pl
9 grudnia br. uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Doroty Ekiert i p. Agnieszki Jaworskiej przedstawili swoim młodszym kolegom i koleżankom spektakl bożonarodzeniowy.

Uczniowskie jasełka przypomniały historię związaną z narodzinami Jezusa, a także pokazały tradycyjne i współczesne polskie święta. Najpiękniejsze kolędy zagrał na keyboardzie uczeń klasy V Kornel Skowron oraz na gitarze elektrycznej p. Gracjan Perełka, któremu towarzyszył chór dziewcząt z gimnazjum.

Po przedstawieniu, wójt Gminy Dobromierz p. Jerzy Ulbin oraz dyrektor Zespołu Szkół w Roztoce p. Dariusz Fica przeczytali dzieciom świąteczne bajki. Ta część uroczystości związana była z projektem promującym czytelnictwo, który jest realizowany w naszej szkole. Szkoła Podstawowa w Roztoce znalazła się bowiem wśród prawie 10 tysięcy szkół, które przystąpiły do rządowego programu „Książki naszych marzeń”.

W projekt zaangażowali się uczniowie, Samorząd Uczniowski zaopiniował wniosek składany przez dyrekcję szkoły do organu prowadzącego, natomiast reprezentanci poszczególnych klas sporządzili listę pozycji, które najchętniej wypożyczali by ze szkolnej biblioteki. Za pieniądze z programu zakupiono książki, które nie są podręcznikami ani lekturami. To książki bliskie młodym ludziom, które sami sobie wybrali.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group