Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka zaprasza

Wiadomości: Region
Piątek, 29 maja 2015, 8:50
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. organizatorzy
Wraz z nadejściem cieplejszych wiosennych dni rozpoczyna się w gminie sezon imprez plenerowych, podczas których mieszkańcy będą mogli spotykać się i w aktywny sposób spędzać swój wolny czas.

Ten weekend zainauguruje cykl festynów i pikników, dla mieszkańców gminy. Z okazji Dnia Dziecka i Obchodów 25 – lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz z Urzędem Gminy Dobromierz przygotowali szereg atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla maluchów i młodzieży szkolnej.

Atrakcje dla maluchów

Dzisiaj już od godziny 10.00 obchodzony będzie Dzień Dziecka, na który z utęsknieniem oczekują najmłodsi mieszkańcy. Kompleks boisk sportowych Orlik w Roztoce stanie się najbardziej kolorowym i przyjaznym miejscem w gminie. Mnóstwo niespodzianek, dmuchane zamki, gry i zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy oraz spektakle i animacje dla dzieci, to tylko część atrakcji, które organizatorzy przygotowali z okazji Dnia Dziecka. Tego Dnia odbędzie się również III edycja Gminnej Gry Rowerowej, która co roku wzbudza wiele emocji wśród jej uczestników.

Piłkarska rywalizacja

Również w piątek, nieco później bo o godz. 17.00, kompleks boisk sportowych zamieni się w arenę przygotowaną na piłkarską rozgrywkę. Tradycyjnie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, samorządowcy rozegrają mecz w piłkę nożną. Pracownicy Urzędu Gminy z wójtem Jerzym Ulbinem na czele, radni, sołtysi zmierzą się z reprezentacją Urzędu Marszałkowskiego.

25-lecie Samorządności

Największe świętowanie zaplanowane zostało jednak na sobotę. To w tym dniu obchodzone będzie w gminie 25-lecie Samorządu Terytorialnego w Polsce. To z pozoru krótki okres, ale w tym czasie gmina zmieniła się nie do poznania. Uroczyste spotkanie będzie doskonałą okazją, aby wspomnieć wszystkie osoby, które pełniąc funkcję sołtysa, radnego, czy wójta przez 25 lat budowały samorządność gminy Dobromierz. Tego dnia organizatorzy przygotowali szereg atrakcji również dla mieszkańców. Na roztockim stadionie sportowym świętowanie rozpocznie się już o godzinie 17.00, gdzie po oficjalnych odczytach i przestawieniu historii 25-lecia Samorządności, przewidziano koncert zespołu DECE BAND z uczestniczką programu X-FACTOR, FIRE SHOW i zabawę taneczną.

W organizację imprezy zaangażowało się również sołectwo Roztoka, sołtys, rada sołecka, radni, OSP, Zespół Szkół w Roztoce i małe przedszkole. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego uczestnictwa w nadchodzących wydarzeniach. Takie spotkania to nie tylko okazja do atrakcyjnego spędzenia czasu i wspólnej zabawy, ale przede wszystkim możliwość integracji mieszkańców gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group