W ich wyniku w sierpniu 2024 r. podpisano porozumienie z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu na opracowanie programu funkcjonalno–użytkowego w zakresie budowy drogi pieszo – rowerowej od Rogoźnicy do granicy z Gminą Mściwojów.
Porozumienie pozwoliło na podpisanie we wrześniu 2024 r. umowy na opracowanie programu funkcjonalno–użytkowego w tym zakresie.
W trakcie realizacji prac projektowych prowadzono rozmowy z Gminą Mściwojów. W kwietniu 2025 r. w celu międzygminnego połączenia dróg pieszo – rowerowych przesłano posiadaną przez Gminę Strzegom koncepcję do Urzędu Gminy Mściwojów, aby w momencie podjęcia prac przez Gminę Mściwojów możliwe było połączenie „szlaków” pieszo - rowerowych.
W lipcu 2025 r. Gmina Strzegom ukończyła prace związane z opracowaniem programu funkcjonalno–użytkowego na budowę drogi pieszo - rowerowej od Rogoźnicy do granicy z Gminą Mściwojów.
W styczniu 2026 r. do Gminy Strzegom wpłynęło pismo od Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei o możliwości włączenia drogi pieszo rowerowej w Rogoźnicy do kompleksowego projektu pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 382 od m. Jawor do m. Świdnica odcinkami”.












