Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1188
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: RSP Jedność z Boleścina z Orłem Agrobiznesu

Piątek, 23 marca 2012, 8:13
Aktualizacja: 8:18
Autor: red
Gmina Świdnica: RSP Jedność z Boleścina z Orłem Agrobiznesu
Fot. użyczone
19 „Orłów Agrobiznesu” trafiło w ręce przedstawicieli firm, banków, firm handlowych, które odniosły sukces w branży rolno–spożywczej i jego otoczenia na rzecz rozwoju agrobiznesu. Jeden z Orłów otrzymała Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Jedność” w Boleścinie.

Nagroda została przyznana po raz pierwszy w grudniu 2001 r. Otrzymują ją firmy posiadające udokumentowany sukces rynkowy potwierdzony wynikami zleconych przez organizatora konkursu ankietowych badań konsumenckich prowadzonych w wybranych miastach. Nagrody i nominacje przyznaje Kapituła złożona z polityków, pod przewodnictwem Franciszka Stefaniaka, posła na Sejm RP, zajmujących się problematyką konsumencką i rynkową marketingowców, handlowców, specjalistów zajmujących się polityką jakości. Przy ocenie brana jest pod uwagę skuteczność wchodzenia z nowymi produktami na rynek, umiejętność prowadzenia negocjacji handlowych, sposób promocji, tworzenie wizerunku firmy przyjaznej konsumentowi i użytkownikowi, dobra współpraca z władzami samorządowymi.

W każdym roku przewidziane są cztery edycje Orła Agrobiznesu. Liczba nagród jest limitowana. Chodzi bowiem o zachowanie i utrzymanie prestiżu nagrody. Do tej pory nagrodę zdobyły 243 firmy – mówił wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak, honorowy patron Orłów, podczas uroczystej gali jaka odbyła się 21 marca 2012 r. w Domu Literatury w Warszawie.

Przyznana nagroda jest dla nas ogromnie cennym wyróżnieniem. Obserwując rozwój i funkcjonowanie rolniczych spółdzielni produkcyjnych na polskim rynku, doszliśmy do wniosku, że o rozwoju firmy decyduje także zróżnicowanie jej produkcji. Taką decyzję podjęliśmy już 17 lat temu, kiedy uruchomiliśmy produkcję wędlin w oparciu o własny surowiec. Nasze wyroby kiełbasa boleścińska, kaszanka, szynka wędzona, salceson znalazły uznanie wśród wielu konsumentów nie tylko na rynku lokalnym. W 2008 roku w konkursie odbywającym się pod Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałków Województw, „Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów” kaszanka boleścińska zdobyła nagrodę „PERŁA 2008”. Mam nadzieję, że otrzymana nagroda „Orzeł Agrobiznesu” pozwoli nam zdobyć kolejne rynki zbytu – mówi prezes RSP „Jedność” w Boleścinie Józef Wrona.

Uroczystość wręczenia Orłów Agrobiznesu była doskonałą okazją do wręczenia Srebrnych Promotorów Orłów Agrobiznesu. Nagroda przyznawana jest od 2007 r. przedstawicielom samorządów lokalnych, instytucjom rekomendującym firmy. W gronie laureatów, którzy otrzymali Srebrnego Promotora Agrobiznesu, znalazła się wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, za rekomendowanie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Jedność” w Boleścinie. Nagrody wręczali m.in. Przewodniczący Kapituły „Orzeł Agrobiznesu” Franciszek Stefaniak - poseł na Sejm RP, wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak – Honorowy Patron Narody „Orzeł Agrobiznesu” oraz Ewa Kierzkowska – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dla lokalnego klienta i konsumenta nagroda jest sygnałem, że wyroby RSP Jedność w Boleścinie zostały zauważone w skali ponadlokalnej. Spółdzielnia „Jedność” jest doskonałym przykładem firmy, która działając w różnych, nieraz bardzo trudnych, realiach gospodarczych doskonale znalazła się w warunkach wolnego rynku i odnosi sukcesy. Gratuluję wszystkim pracownikom RSP „Jedność” tego prestiżowego wyróżnienia i mam nadzieję, że będzie ona wyzwaniem do jeszcze większego rozwoju firmy i do produkcji nowych wyrobów – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group