Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rudolph Giuliani – wybitny burmistrz Nowego Jorku gościem największego w Polsce spotkania samorządowców

Wtorek, 28 stycznia 2014, 10:37
Aktualizacja: 16:55
Autor: red.
Świdnica: Rudolph Giuliani – wybitny burmistrz Nowego Jorku gościem największego w Polsce spotkania samorządowców
Fot. Wikipedia
V Ogólnopolski Kongres Regionów zaplanowano w dniach 10–12 czerwca br. w Świdnicy. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Kongresu Regionów pod hasłem „Przywództwo, odpowiedzialność, kreatywność”, dotyczyć będzie nowej roli władz samorządowych.

- Unikatową wartością kolejnych edycji Kongresu Regionów jest możliwość wymiany poglądów i doświadczeń samorządowców z przedstawicielami Rządu, instytucji finansowych, przedsiębiorcami i naukowcami. Jest to wyjątkowe miejsce spotkań i wymiany myśli różnych środowisk – uważa Jacek Pochłopień, dyrektor programowy V Kongresu Regionów.

- Historia Kongresu Regionów pokazuje, że przedsięwzięcie to na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych wydarzeń samorządowych w Polsce i jest doskonałą okazję do dyskusji nad rolą samorządu. V edycja zobowiązuje, stąd też uczestnicy Kongresu mogą liczyć na wysoki poziom merytoryczny paneli dyskusyjnych oraz wielu ciekawych gości – dodaje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Kongres Regionów w Świdnicy to największe doroczne spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, poświęcone najistotniejszym kwestiom funkcjonowania miast, gmin, powiatów i województw. W każdej edycji Kongresu Regionów bierze udział blisko 2 tys. samorządowców z całej Polski. W trakcie trzech dni kongresowych odbywa się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i sesji plenarnych.

Gość specjalny V Kongresu Regionów: Rudolph Giuliani
Rudolph Giuliani – legendarny burmistrz Nowego Jorku. W spektakularny sposób zmienił oblicze jednej z największych metropolii świata. Przywrócił miasto jego mieszkańcom i udowodnił, jak wielka może być rola lokalnych władz dla rozwoju zarządzanych przez nie jednostek oraz satysfakcji i dobrobytu obywateli. Za sprawą sformułowanych przez siebie zasad zarządzania jest uznawany za światowy autorytet w dziedzinie podejmowania decyzji. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami podzieli się z uczestnikami tegorocznego Kongresu Regionów.

Wkrótce szczegółowy program kongresu na stronie www.kongresregionow.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group