Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rudy, Zośka i Alek – kto wie o nich więcej?

Środa, 16 marca 2011, 5:03
Aktualizacja: 5:04
Autor: GrA
Świdnica: Rudy, Zośka i Alek – kto wie o nich więcej?
Fot. użyczone
Już po raz szósty uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu świdnickiego będą mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat lektury „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

Pytania testowe, układanki, rebusy, krzyżówki, pytania do filmu i słuchowiska to zadania, jakie czekają uczestników szóstej już edycji konkursu „Arsenał Pamięci 2011” organizowanego przez świdnicką komendę Związku Harcerstwa Polskiego. Konkurs ma na celu sprawdzenie stanu znajomości przez świdnickich gimnazjalistów książki „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, Szarych Szeregów, Batalionów Harcerskich „Zośka” i „Parasol” oraz konspiracyjnych organizacji np. Wawer, Plan, Pet, zarysu historycznych wydarzeń w Polsce, biografii Alka, Rudego, Zośki i samego Aleksandra Kamieńskiego.

W konkursie może wziąć udział trzyosobowa reprezentacja gimnazjum wraz z opiekunem oraz patrole reprezentujące drużyny harcerskie w wieku gimnazjalnym. Każda szkoła oraz drużyna mogą wystawić tylko jedną reprezentację. A na zgłoszenie drużyny pozostał już tylko jeden dzień. Zapisy przyjmowane będą bowiem jedynie do dziś, 16 marca.

Sam konkurs odbędzie się natomiast w środę, 23 marca, o godzinie 10.00 w Sali Cysterskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group