Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Kliczkowskiej

Piątek, 26 października 2018, 17:00
Aktualizacja: Sobota, 27 października 2018, 15:01
Autor: red
W poniedziałek, 29 października rozpoczną się prace na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Kliczkowskiej. Zostanie ono zamknięte w taki sposób, że jezdnie ulicy Kliczkowskiej, czyli drogi podporządkowanej będą wyłączone z ruchu i dla nich wprowadzone zostaną trasy objazdowe.

Ruch pojazdów na drodze głównej, czyli ulicy Kopernika zostanie utrzymany, ale będzie on ograniczony do jednego pasa ruchu i sterowany poprzez wahadłową sygnalizację świetlną. Z użytku wyłączone będą przystanki autobusowe na wysokości dawnego hotelu ŚFUP.

W ramach inwestycji wykonane zostanie rondo o średnicy 32 metrów. Na odcinku do mostu zmodyfikowana będzie jedna z zatok autobusowych, a druga wykonana zostanie od podstaw. Po stronie dawnego „Renifera” powstaną nowe chodniki. W ramach zadań związanych z infrastrukturą techniczną przebudowana zostanie istniejąca sieć odwodnienia drogowego, instalacje teletechniczne, energetyczne i wodno - kanalizacyjne oraz zmodyfikowane oświetlenie drogowe.
- Konieczność zmiany rozwiązań komunikacyjnych w tym miejscu pojawiła się dwa lata temu, gdy właściciel terenu przy ul. Kliczkowskiej zadeklarował chęć budowy pawilonu handlowego „Biedronka”. Szacunki dotyczące wzmożonego ruchu pojazdów wymusiły wykonanie nowych rozwiązań, związanych z upłynnieniem potoków aut, ale przede wszystkim zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz pieszych. Koncepcję uzgodniono wcześniej z Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej, wiadomo było bowiem już wtedy, że zmiana dotyczyć będzie niewielkiego fragmentu budowanych już ścieżek rowerowych z unijnym dofinansowaniem – dodaje Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wartość robót to 3 961 830 zł, z czego 30% kosztów inwestycji, czyli 1 087 074 zł pokryje prywatny inwestor - właściciela obiektu handlowego, zlokalizowanego przy ul. Kliczkowskiej.

Termin zakończenia realizacji zadania to 15 czerwca 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group