Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1198
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rusza Granitowy Szlak

Wtorek, 3 listopada 2020, 7:50
Aktualizacja: 10:50
Autor: red
REGION: Rusza Granitowy Szlak
Fot. organizatorzy
Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” rozpoczyna realizację projektu „Marki Lokalne Dolnego Śląska – tworzone z pasją”.

- Wspólnie z naszymi partnerami realizujemy projekt współpracy, którego celem jest wzmocnienie i promocja lokalnych produktów i usług. Już dziś zapraszam lokalnych producentów do współpracy z nami w tworzeniu Granitowego Szlaku jako rozpoznawalnej marki – mówi Krystian Ulbin, prezes LGD Szlakiem Granitu.

Projekt współpracy „Marki Lokalne Dolnego Śląska - tworzone z pasją” o akronimie MARLO realizowany jest przez 7 Lokalnych Grup Działania z województwa dolnośląskiego i uzyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020.

W ramach projektu tworzymy bazę lokalnych producentów, wytwórców, rzemieślników, restauracji oraz ciekawych miejsc do odwiedzenia z naszego terenu. Planujemy także organizację warsztatów dotyczących brandingu marki, w tym tworzenia etykiet, które będą dotyczyć podniesienia wiedzy i kompetencji w zakresie kreowania wizerunku marki, sporządzania etykiet i opisów zgodnie z przepisami. Kolejne zadanie to warsztaty rękodzielnicze - stare tradycje, nowoczesny design, mające na celu zaprezentować przykłady nowoczesnych narzędzi tworzenia i promowania tradycyjnych produktów lokalnych, form tkactwa, rzeźby, ceramiki, rękodzieła oraz cukiernictwa. Wspólnie z naszymi partnerami opracujemy publikację dotyczącą marek lokalnych poszczególnych obszarów, aby wykorzystać efekt synergii i wspólnie promować swoje produkty i usługi.

Podsumowaniem projektu będzie konferencja promująca produkty lokalne "Granitowego Szlaku" mająca na celu wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami i nawiązanie kontaktów.

- Projekt MARLO jest pierwszym, dużym krokiem w tworzeniu "Granitowego Szlaku" jako rozpoznawalnej marki. Zależy nam na wsparciu lokalnej przedsiębiorczości, stąd ta inicjatywa. Tworzona baza lokalnych producentów posłuży nam w przyszłości w naszych działaniach promocyjnych oraz przedsięwzięciach o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym – podsumowuje Krystian Ulbin, prezes LGD.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group